Gerdab.IR | گرداب

حزب الله: ملل آزاده اعتراض کنند

تاریخ انتشار : ۰۳ اسفند ۱۳۹۰

حزب الله لبنان در بیانیه‌ای توهین به مقدسات اسلامی درافغانستان و هتک حرمت قرآن کریم به وسیله نظامیان آمریکایی را محکوم کرد.

به گزارش گرداب، "حزب الله لبنان" در بیانیه ای هتک حرمت به قرآن کریم در افغانستان به وسیله  نظامیان آمریکایی را محکوم کرد و آن را اقدامی تحریک آمیز توصیف کرد.

به نقل از "الیوم السابع"، حزب الله لبنان دربیانیه ای توهین به مقدسات اسلامی درافغانستان و هتک حرمت قرآن کریم به وسیله نظامیان آمریکایی را محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است: در جنایتی جدید که آمریکا و دشمن صهیونیست در ورای آن قرار دارند به مقدسات اسلامی و احساسات بیش از یک میلیارد مسلمان توهین شده است و نیروهای اشغالگر خارجی در افغانستان در پایگاه هوایی بگرام نسخه هایی از قرآن کریم را سوزاندند.

در بخش دیگر بیانیه با اعلام اینکه چنین اقدامات جنایتکارانه بر خلاف تمامی اصول، اخلاق و ادیان است، از ملت های مسلمان و آزاده خواست که مراتب اعتراض خود را نسبت به این اقدام شنیع و تحریک آمیز ابراز و تمامی تلاش ها برای توهین به مقدسات اسلامی یا مسیحی را محکوم کنند.

گفتنی است هتک حرمت نظامیان آمریکایی به قرآن کریم در افغانستان و خشم هزاران شهروند افغانی به این مسئله "لئون پانتا" وزیر دفاع آمریکا را به عذرخواهی رسمی از مردم افغانستان واداشت.

منبع: مهر