Gerdab.IR | گرداب

جاسوسی فیس‌بوک از پیامک‌های کاربران

تاریخ انتشار : ۰۸ اسفند ۱۳۹۰

فیس‌بوک به کنترل پیامک‌های کاربران خود متهم شد.

به گزارش گرداب، تعدادی از متخصصان امنیت آی‌تی، مدیران "فیس‌بوک" را به کنترل پیامک‌های کاربرانی که اطلاعات گوشی همراهشان را در اختیار این سایت گذاشته اند، متهم کردند.

در حالی که بارها اخباری در مورد نقض حریم شخصی کاربران فیس‌بوک به وسیله مدیران این سایت منتشر شده است، این اولین بار است که فیس بوک به جاسوسی از پیامک های کاربرانش متهم می شود.

این شبکه اجتماعی اخبار منتشر شده در این زمینه را غیردقیق و گمراه کننده توصیف کرده است. فیس بوک برنامه خاصی را برای تسهیل دسترسی کاربران تلفن های همراه به امکانات این سایت طراحی کرده و برخی کارشناسان می گویند از این برنامه برای نفوذ به حافظه گوشی و کنترل محتوای پیامک های کاربران استفاده شده است.

آنان معتقدند اطلاعات شخصی سرقت شده از سوی فیس‌بوک محدود به شماره های همراه نیست و دیگر اطلاعات شخصی را هم در بر می گیرد.

برخی صاحب نظران از آن بیم دارند که با بررسی برنامه های همراه طراحی شده به وسیله "یوتیوب"، "فلیکر" و... مشخص شود از این برنامه ها هم برای سرقت اطلاعات شخصی کاربران گوشی های همراه استفاده می شود.

فیس بوک در برابر همه این اتهامات مدعی شده تنها برخی پیامک های کاربران را در جریان یک آزمایش برای راه اندازی سرویس پیامک خود مطالعه کرده است.

در مجموع تردیدی وجود ندارد که اگر این اتهامات ثابت شود پیامدهای آن برای فیس بوک بسیار پردامنه و چه بسا غیرمنتظره خواهد بود.

منبع: فارس