Gerdab.IR | گرداب

اوباما از ایران حمایت می‌کند + عکس

تاریخ انتشار : ۱۴ اسفند ۱۳۹۰

کمیته اضطراری طرفدار اسرائیل با پخش پوسترهایی در واشنگتن که حاوی تصاویر رهبر انقلاب و احمدی نژاد است به تبلیغ علیه اوباما پرداخته و او را به حمایت از ایران متهم کرده است.

به گزارش گرداب، "کمیته اضطراری طرفدار اسرائیل" برای تحت فشار قرار دادن "اوباما" دست به یک پیکار تبلیغاتی علیه وی زده است.

در این کمپین پوسترها و بیلبوردهایی در سراسر واشنگتن پخش شده و در آن ها تعهد اوباما برای بازدارندگی ایران از دست‌یابی به "سلاح هسته‌ای" به زیر سوال برده شده است.

در این پوسترها، تصویر اوباما در کنار تصویر رهبر و رئیس‌جمهور کشورمان آورده شده و در زیر آن نوشته شده است: «او می‌گوید که ایران هسته‌ای غیرقابل‌قبول است. آیا حرف وی را باور می‌کنید؟»

هم چنین این گروه یک فیلم تبلیغاتی سی دقیقه‌ای به نام "روشنایی روز: داستان اوباما و اسرائیل" حاوی برخی سخنان باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا تهیه کرده و به گونه‌ای تبلیغ کرده که نشان دهد اوباما دست به اظهارات و اقداماتی زده که وی را از حامیان دولت صهیونیستی و نخست‌وزیر این رژیم "بنیامین نتانیاهو" جدا و به طرفداران ایران و مسلمانان پیوند داده است.

در این فیلم، بخش‌هایی از سخنان اوباما در خصوص مذاکرات صلح رژیم صهیونیستی و فلسطین گنجانده شده که وی در ماه می 2011 ایراد کرده و عنوان داشته است: «به عقیده ما مرزهای اسرائیل و فلسطین باید بر اساس خطوط مرزی سال 1967 باشد.»

این سخنان وی، موجب انتقاد شدید مسئولین رژیم صهیونیستی شد به گونه‌ای که نخست وزیر این رژیم چند روز بعد به آمریکا سفر کرده و در مجلس سنای این کشور با حضور تمامی مقامات عالی‌رتبه آمریکا از سخنان اوبام انتقاد کرده و اظهار داشت که رژیم صهیوینستی به مرزهای 1967 باز نخواهد گشت.

هم چنین در این فیلم "لی اسمیت"، روزنامه‌نگار محافظه‌کار، در انتقاد از اوباما می‌گوید: «وی [اوباما] تصویر کاملی از کل منطقه در ذهن نداشت. این طریقه رفتار با یک هم‌پیمان نیست.»

این فیلم تبلیغاتی هم چنین پا را فراتر گذاشته و بیان می‌کند که اوباما بیش از حد نگران دغدغه‌های مسلمانان است. در پایان این فیلم، دیدار اوباما با دانشجویان ترکیه در استانبول در ماه آوریل 2009 نمایش داده می‌شود که وی در این جلسه می‌گوید: «می‌خواهم قبل از این که اذان داده شود کارمان را به اتمام برسانیم.»این تبلیغات در حالی صورت می گیرد که اوباما دست از تهدیدات علیه ایران برنداشته و به تازگی اعلام کرد که ایران باید متوجه باشد که وقتی رئیس جمهوری آمریکا درباره در نظر گرفتن گزینه اقدام نظامی علیه تأسیسات اتمی جمهوری اسلامی سخن می‌گوید، در این باره جدی است و بلوف نمی زند.

منبع: مشرق