Gerdab.IR | گرداب

با ارسال يك پيام تصويري از سوی شهرام امیری؛

آدم ربایی نيروهاي اطلاعاتي آمريكا و عربستان افشا شد

تاریخ انتشار : ۱۸ خرداد ۱۳۸۹

شهرام اميري كارشناس و محقق دانشگاه صنعتي مالك اشتر كه سال گذشته در مدينه منوره ربوده شده است، در يك پيام تصويري از ربوده شدنش به دست نيروهاي آمريكا و عربستان پرده برداشت.

به گزارش گرداب، شهرام اميري كارشناس و محقق دانشگاه صنعتي مالك اشتر كه سال گذشته در مدينه منوره ربوده شده است، در يك پيام تصويري كه در تاريخ سه‌شنبه 17 فروردين 89 مطابق با 5 آوريل 2010 ضبط شده و به روشي خاص به دست دستگاه‌هاي اطلاعاتي جمهوري اسلامي ايران رسيده‌است، به تشريح ربايش و وضعيت كنوني خود پرداخت.
 
شهرام اميري در اين سند تصويري ارسالي كه شب گذشته از صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران و در بخش خبري پخش شد، با بيان اينكه هم‌اكنون در شهر توسان ايالت آريزوناي آمريكا هستم، مي‌گويد: در تاريخ 13 خرداد 88 در يك عمليات مشترك بين تيم‌هاي ترور و روبايش سازمان اطلاعات آمريكا (CIA) و استخبارات عربستان سعودي در مدينه منوره دزديده شدم. سپس من را به يك خانه در يك جايي نامعلوم در عربستان بردند و در داخل آن به من آمپول بي‌هوشي زدند و وقتي به هوش آمدم در راه انتقال به سمت كشور آمريكا بودم.

وي مي افزايد: در طي 8 ماه كه در آمريكا نگهداري شدم تحت شديدترين شكنجه‌ها و فشارهاي روحي گروه‌هاي بازجويي سازمان اطلاعات آمريكا قرار گرفتم و هدف اصلي آنها از اين فشارها اين بود كه از من مي‌خواستند در يك مصاحبه تلويزيوني با يكي از شبكه‌هاي خبري آمريكا ادعا كنم كه فرد مهمي در برنامه هسته‌اي ايران بوده و به درخواست خودم به آمريكا پناهنده شدم و در اين فرآيند پناهندگي، يك سري مدارك و اسناد مهم را از كشورم به همراه يك لپ‌تاپ كه حاوي اسرار محرمانه برنامه هسته‌اي نظامي ايران است، به آمريكا منتقل كردم.
اين تبعه ربوده شده ايراني خاطر نشان مي‌كند: هدف اصلي از اين قضيه فشار سياسي به جمهوري اسلامي ايران و در واقع محكوم كردن و اثبات دروغ‌هايي است كه آمريكا مدام عليه جمهوري اسلامي ايران مطرح مي‌كند.

اميري همچنين از سازمان‌ها و نهادهايي كه در خصوص مسئله حقوق بشر فعاليت مي‌كنند خواسته است موضوع وي را با جديت پيگيري كنند.
وي ادامه مي دهد: من واقعاً به ناحق از يك كشور ثالث دزديده شده و به آمريكا آورده شده‌ام و درخواستم اين است كه اين سازمان‌ها تمام تلاش و توان خود را براي آزادي من و برگشتم به كشور عزيزم ايران انجام بدهند.
 
اين تبعه ربوده شده ايراني همچنين در اين پيام تصويري خطاب به خانواده اش مي گويد: از خانواده‌ام مي‌‌خواهم اگر روزي اين سخنراني من را ديدند و صحبت‌هاي آخر من را شنيدند، صبور باشند.
 
منبع: خبرگزاری برنا