Gerdab.IR | گرداب

شناسایی آسیب جدید در گوگل کروم / مرورگرتان را زودتر به‌روزرسانی کنید

آسیب‌پذیری‌هایی در مرورگر کروم شناسایی شده که کاربران را ملزم می‌کند مرورگر خود را به‌روزرسانی کنند تا مانع آلوده شدن سیستم به بدافزار و از بین رفتن اطلاعاتشان شوند.
۲۹ شهريور ۱۴۰۰

چین نظارت بر امنیت سایبری خودرو‌های هوشمند را ارتقا می‌دهد

وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین به شرکت‌ها دستور داده امنیت داده‌های مربوط به خودرو‌های هوشمند و متصل به اینترنت را افزایش دهند.
۲۷ شهريور ۱۴۰۰

پرونده| چگونه بلاکچین امنیت سایبری را دگرگون می‌کند؟ + فیلم

یکی از فناوری‌هایی که تقریباً غیرقابل‌نفوذ تلقی می‌شود، بلاکچین است که به‌خوبی می‌تواند برای محافظت از اطلاعات در برابر حملات سایبری و بهبود امنیت سایبری در جهان مورداستفاده قرار بگیرد.
۲۰ شهريور ۱۴۰۰

نارضایتی ۶۴درصد از کاربران از خدمات مراکز پشتیبان مشتریان

Airkit مطالعه‌ای روی هزار فرد بزرگسال در آمریکا از ماه مه تا ژوئیه‌ی ۲۰۲۱ انجام داد تا بررسی کند که تا چه حد رفتار‌ها و عادات دیجیتالی مشتریان در طول همه‌گیری تغییر کرده است.
۱۷ شهريور ۱۴۰۰

مفهوم‌شناسی رفتار مجازی؛ رفتار چیست؟

به مجموعه کنش‌ها و واکنش‌های پدیده‌ها، رفتار گفته می‌شود.
۱۵ شهريور ۱۴۰۰

محصولات آسیب‌پذیر «ادوبی» را به‌روزرسانی کنید

آسیب‌پذیری‌های محصولات ادوبی شناسایی شده که به مهاجم امکان اجرای کد از راه دور را می‌دهد و این شرکت به‌روزرسانی‌های آن‌ها را منتشر کرده است و توصیه می‌کند در اسرع وقت نسبت به به‌روزرسانی محصولات آسیب‌پذیر اقدام شود.
۰۱ شهريور ۱۴۰۰

روش‌های نوین احراز هویت در فضای مجازی؛ بخش سوم: روش‌های احراز هویت بدون نیاز به رمز عبور

SSO یک روش احراز هویت است که کاربران را قادر می‌سازد تا با استفاده از تنها یک اعتبارنامه، از چندین برنامه و وب‌سایت استفاده کنند.
۳۰ مرداد ۱۴۰۰

پرونده: روش‌های نوین احراز هویت در فضای مجازی؛ بخش دوم: روش‌های جایگزین رمز‌های عبور

مهم‌ترین گرایش برای انتخاب رمز‌های ساده نیز فراموش نشدن آن‌ها توسط کاربران است. به همین دلیل، نمی‌توان انتظار داشت که کاربران پس از آموزش نیز، از رمز‌های عبور پیچیده و طولانی استفاده کنند.
۲۶ مرداد ۱۴۰۰

پرونده: روش‌های نوین احراز هویت در فضای مجازی؛ بخش اول: ایمنی ناکافی رمز‌های عبور

زمانی که کاربر برای یک حساب مجازی (شبکه‌های اجتماعی یا وبسایت) ثبت‌نام می‌کند، در واقع یک شناسه (ID) یکتا و منحصربه‌فرد به همراه یک رمز عبور برای دسترسی داشتن به آن حساب برای وی ساخته می‌شود.
۲۴ مرداد ۱۴۰۰

گذرواژه با سه کلمه تصادفی ایمن‌تر است از گذرواژه‌ای با ترکیبات پیچیده

متخصصان دولتیِ مرکز ملی امنیت سایبری بریتانیا (NCSC) اعلام کرده‌اند که بهتر است به جای ترکیباتِ پیچیده‌ای از حروف، اعداد و نماد‌ها از سه کلمه‌ی تصادفی در گذرواژه‌ها استفاده شود.
۲۱ مرداد ۱۴۰۰