Gerdab.IR | گرداب

گرداب/ 51 در صد بازدیدکنندگان وب‌سایت‌ها انسان نیستند!

تاریخ انتشار : ۲۴ اسفند ۱۳۹۰

نتایج پژوهش جدید یک شرکت امنیتی حاکی از آن است که بیش از نیمی از بازدیدکنندگان وب‌سایت‌ها انسان نیستند.

به گزارش گرداب، "انکپسولا" که کمپانی ارائه‌دهنده خدمات امنیتی مبتنی بر تکنولوژی کلود به سایت‌های رایانه‎‌ای است، روز گذشته نتایج پژوهشی را منتشرکرده که نشان می‌دهد 51 درصد از ترافیک وب سایت‌ها متعلق به برنامه‌های نرم‌افزاری خودکار است.

بنابر نتایج این پژوهش، بخش اعظم این برنامه‌ها چون سوءاستفاده‌های خودکار نرم‌افزاری برای هکرها، جاسوسان، تخریب‌کنندگان اطلاعات و هرزنامه‌نویسان از نوع مخرب است.

این کمپانی همچنین اعلام کرده است غالبا 49 درصد از بازدیدکنندگان وبسایت‌ها انسان‌های واقعی هستند و ترافیک غیرانسانی اغلب از آن‌جایی که از سوی نرم‌افزارهای تحلیل‌گر وب‌سایت‌ها نشان داده نمی‌شود، غیر قابل مشاهده است.

این بدان معناست که وب‌سایت‌ها هزینه‌های سنگینی چون پهنای باند، افزایش خطر شکست اقتصادی و مواردی از این دست را بدون این‌که خود بدانند، می‌پردازند.

ترافیک میانگین یک وب سایت به تفکیک از این قرار است:
- 5 درصد برای ابزارهای هک که یک وب سایت را برای یافتن نقاط آسیب‌پذیری جدید یا ترمیم نشده، مورد جستجو قرار می‌دهد.
- 5 درصد تخریب‌کنندگان اطلاعات
-2 درصد از هرزنامه‌هایی که به طور خودکار نظر (کامنت) می‌گذارند.
-19 درصد از جاسوسانی که اطلاعات رقابتی را جمع‌‎آوری می‌کنند.
-20 درصد از موتورهای جستجو که غیرانسانی، ولی برخلاف موارد فوق، بی‌خطر است.
- و 49 درصد را نیز انسان‌های واقعی تشکیل می‌دهند.

این اطلاعات براساس تحلیل‌های صورت گرفته روی یک هزار وب سایت که از کمپانی انکپسولا خدمات دریافت می‌کنند، به دست آمده است.

"مارک گفن"، از بنیان‌گذاران انکپسولا در این باره می‌گوید: «افراد اندکی می‌دانند چه میزان از ترافیک وب‌سایت‌شان غیرانسانی است و چه بخشی از این میزان مخرب است.»

به عنوان مثال در مورد یک وب‌سایت، یک سوم از پهنای باند را ترافیک غیرانسانی یا به نوعی روبات‌ها اشغال می‌کنند و انسان‌ها هنگام بازدید از این وب‌سایت‌‎ها با این روبات‌ها بر سر پهنای باند به رقابت می‌پردازند.

منبع: ZD Net