Gerdab.IR | گرداب

ساخت پهپادی برای سرکوب معترضین در آمریکا + عکس

تاریخ انتشار : ۱۴ فروردين ۱۳۹۱

پهپادها دوربین‌های بسیار قوی ای دارند. آنها در مقایسه با چشم غیرمسلح از قدرت دید بالاتری برخوردارند و حتی پشت دیوارها را هم رصد خواهند کرد و این باعث می‌شود موضوعاتی را رصد کنند که ارتباطی به جرم و مجرمین ندارند.

به گزارش گرداب، سایت بلیز در گزارشی به نقل از "کاترین کرامپ"، وکیل مدافع اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا فاش کرد: پلیس آمریکا در نظر دارد برای جمع کردن اعتراضات آتی در این کشور، از پهپاد علیه معترضین استفاده کند.

این گزارش با بیان اینکه استفاده از پهپادها، حریم خصوصی مردم را نیز زیر سوال می‌برد، تصریح کرد: پهپادها دوربین‌های بسیار قوی ای دارند. آنها در مقایسه با چشم غیرمسلح از قدرت دید بالاتری برخوردارند و حتی پشت دیوارها را هم رصد خواهند کرد و این باعث می‌شود موضوعاتی را رصد کنند که ارتباطی به جرم و مجرمین ندارند.

کرامپ همچنین تصریح کرد: موضوع تنها این نیست که پهپادهای پلیس به دوربین‌‌ مسلح هستند بلکه آنها به اشک‌آور و گازهای دودزا هم مجهز شده‌اند که در تصویر منتشر شده از آنها، این موضوع به وضوح دیده می‌شود.

اصرار پلیس آمریکا به استفاده از پهپاد در حالی است که تاکنون هزاران نفر از مردم در عراق و افغانستان، به خاطر خطاهای پهپادها در بمباران هدف، از سوی نیروهای آمریکایی کشته شده‌اند.وکیل مدافع اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا همچنین افزود: در کنار تجهیزات دوربین و گاز اشک آور، این پهپادها دارای این قابلیت نیز هستند که به سلاح‌های شیمیایی و شوک‌های الکتریکی مسلح شوند.

فعالان حقوق بشری آمریکایی معتقدند که استفاده از پهپاد علیه مردم به واسطه دقت بسیار کمتر آن نسبت به انسان، موضوعی خطرساز است و وقوع فجایع حقوق بشری در کشورهای افغانستان و عراق به واسطه استفاده از پهپاد و کشته شدن جمع زیادی از مردم در حملات پهپادهای نظامی به مواضع القاعده، این فعالان حقوق بشری را بیشتر دچار واهمه کرده است.پهپاد به "پرنده هدایت‌پذیر از راه دور" گفته می‌شود که عموما به صورت هواپیما یا هلی‌کوپتر وجود دارد.

منبع: سایت اوباما