Gerdab.IR | گرداب

از سوی گروهک ریگی انجام گرفت؛

تلاش برای انفجار "جلیقه های انتحاری" در بین مردم

تاریخ انتشار : ۲۸ فروردين ۱۳۹۱

این تیم ها علاوه بر تلاش برای استفاده از این جليقه ها، قصد داشتند با سرقت اتومبيل در برخی شهرها و جاسازي مواد منفجره در آنها، اين اتومبيل ها را نيز منفجر كنند.

به گزارش گرداب به نقل از مشرق، سردار سرلشکر "محمدعلی جعفری"، فرمانده کل سپاه پاسداران در اولین جلسه مشترک با فرماندهان، مدیران و مسئولین رده‌های مختلف این نیرو از خنثی شدن توطئه مهم دشمنان در ایام نوروز خبر داد که قرار بود اقداماتی تروریستی در داخل کشور انجام دهند.

پس از انتشار این خبر، سردار "پاکپور"، فرمانده نیروی زمینی سپاه با بیان جزئیاتی جدید از این اقدام مهم سپاه، اعلام کرد که عناصر باقی مانده گروهك تروریستی ریگی برای عملیات خرابكاری و تروریستی در ایام نوروز 91 برنامه‌ریزی کرده بودند که تیم مذکور پس از ورود به کشور به طور كامل منهدم شد و برخی از عناصر آن به هلاكت رسیدند.

بر اساس اطلاعات جدید به دست آمده، یگان‌های اطلاعاتی سپاه پاسداران در آخرین روزهاي سال 90 موفق به ردیابی چهار تيم تروريستي می شوند كه به قصد عمليات انتحاري، از مرزهای شرقی وارد كشور شده بودند.

پس از مشخص شدن ماهیت این تیم ها و درگیری نیروهای عملیاتی سپاه با آنها که منجر به کشته شدن تعدادی از تروریست ها شد، مشخص شد اعضاي هر يك از اين تيم ها جليقه هاي انفجاري حاوي 20 كيلو مواد منفجره به همراه داشتند و قرار بود در تجمعات مردمي در برخی نقاط مهم کشور سلسله انفجارهاي انتحاري انجام دهند.

در ادامه اعترافات دستگیرشدگان این گروهک، مشخص شده که این تیم ها علاوه بر تلاش برای استفاده از این جليقه ها، قصد داشتند با سرقت اتومبيل در برخی شهرها و جاسازي مواد منفجره در آنها، اين اتومبيل ها را نيز منفجر كنند که خوشبختانه با واکنش به موقع سپاه با شکست مواجه شد.