Gerdab.IR | گرداب

نتانیاهو: ایران همانند آلمان نازی است

تاریخ انتشار : ۳۱ فروردين ۱۳۹۱

مقامات رژیم صهیونیستی می‌کوشند با دستاویز قرار دادن موضوع "هولوکاست" و مقایسه جمهوری اسلامی ایران با آلمان نازی، برای تبلیغات خود مشروعیت بخرند.

به گزارش گرداب، شب گذشته مراسم سالانه یادبود هولوکاست در اسرائیل برگزار شد و مقامات صهیونیستی با سخنرانی در این مراسم، نوک پیکان حملات خود را متوجه ایران کردند.

روزنامه "تایمز اسرائیل" با بیان این خبر نوشت: بنیامین نتانیاهو با طرح ادعای پیروی از مسیر رهبران یهودی در اروپا ـ که برای طرح هشدار علیه نقشه‌های ضد یهودی هیتلر تلاش کردند ـ از مراسم دیشب برای هشدار درباره خطرات بمب هسته ای ایران استفاده کرد.

به نوشته این روزنامه، هرچند بسیاری از نتانیاهو به دلیل مقایسه دولت ایران با نازی‌ها انتقاد کرده‌اند، وی بر این باور است که جلوگیری از حمله هسته‌ای ایران به اسرائیل، بهترین راه برای بزرگداشت کسانی است که در هولوکاست کشته شدند.

وی همچنین در مراسم دیشب، بار دیگر بر ادعاهای پیشین خود در تشبیه دولت ایران به آلمان نازی تأکید کرده است.

نتانیاهو در همین باره گفته است: «من می‌دانم کسانی هستند که از گفتن حقایق آزاردهنده‌ای مانند این خشنود نیستند. آنان ترجیح می‌دهند ما از ایران به عنوان یک تهدید وجودی سخن نگوییم و افزون بر این، ادعا می‌کنند که این گفته، حتی اگر درست هم باشد، تنها موجب اشاعه ترس و نگرانی می‌شود.»

وی در ادامه مدعی شده است: «کسانی که تهدید ایران را توهم یا مبالغه می‌دانند، هیچ چیز از هولوکاست نیاموخته‌اند.»

پس از نتانیاهو، "شیمون پرز"، رئیس‌جمهور رژیم صهیونیستی نیز سخنرانی کرده و ادعاهایی مشابه را درباره ایران مطرح کرده است.

پرز در این باره گفته است: «ایران در مرکز تهدیدات علیه اسرائیل قرار داد و مرکز تروریسم است. ایران همه دنیا را تهدید می‌کند.»

وی افزوده است: «بشریت، انتخابی جز فرا گرفتن درس‌های هولوکاست ندارد؛ ایستادگی در برابر تهدیدات وجودی، پیش از آنکه خیلی دیر شود.»

اظهارات اخیر مقامات رژیم صهیونیستی، شاهد دیگری بر این است که مقامات این رژیم، از تهدید ایران به مانند یک عامل تبلیغاتی برای ارضای افکار عمومی داخلی خود بهره می‌گیرند. در حقیقت، آنان با تلاش برای نزدیک کردن موضوع ایران به اسطوره‌هایی که دولت نامشروع صهیونیستی را شکل داده، در پی تضمین تداوم حمایت درونی از خود هستند.

این ادعاها در حالی مطرح می‌شود که بسیاری در خود اسرائیل، با انتقاد شدید از این گونه تشبیهات، آنها را اظهاراتی عوام‌فریبانه و خطرناک برای امنیت روانی مردم می‌دانند.

منبع: تابناک