با توجه به استفاده اشخاص از موبایل در سنین مختلف و قرار گرفتن آن در بین کودکان و نوجوانان، پلیس فتا از مردم خواست تا از قرار دادن اطلاعات حیاتی خود و همچنین تصاویر شخصی و خانوادگی بر روی موبایل خودداری کنند.
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۱ - ۱۱:۴۵
کد خبر: ۱۰۵۱۳
به گزارش گرداب، معاونت اجتماعی پلیس امنیت فضای تبادل اطلاعات کشور با تاکید بر اینکه موبایل رایانه همراه شخصی محسوب نمی شود از هموطنان خواست تا از قرار دادن اطلاعات حیاتی و ضروری خود روی گوشی های تلفن همراه خودداری کنند.

پلیس فتا با توجه به پرونده ها و شکایات مردمی اعلام کرد که بیشتر این شکایات در خصوص افشای عکس های خانوادگی و همچنین اطلاعات بانکی اشخاص است که به دلیل عدم آگاهی آنها از طریق بلوتوث و همچنین بازگرداندن اطلاعات کارت های حافظه، به وسیله یک سری مراکز تعمیرات تلفن همراه و افراد غیرمجاز، سبب بروز چنین جرائمی می شود.
                                                                           
بر اساس توصیه های پلیس فتا، کاربران از تلفن همراه برای تماس های ضروری و همچنین ارسال و دریافت یک سری خدمات اپراتورها استفاده کرده و در حد ممکن از قرار دادن رمز حساب های بانکی و یا اطلاعات مهم و با ارزش بر روی کارت های حافظه این تلفن ها به طور جد خودداری کنند.
 
پلیس فتا با کسانی که با به دست آوردن اطلاعات خصوصی اشخاص از طریق هک بلوتوث، برگرداندن اطلاعات پاک شده کارت های حافظه، به هتک حیثیت و افشای اطلاعات اشخاص اقدام کنند به شدت برخورد قانونی و قاطعی خواهد داشت و با تلاش شبانه روزی خود مانع از تجاوز چنین اشخاصی به حریم خصوصی هموطنان می شود.

منبع: مهر


برچسب اخبار:
نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد