Gerdab.IR | گرداب

دایره المعارف بازی‌های رایانه‌ای برای اولین بار در ایران

تاریخ انتشار : ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۱

در این دایره المعارف ذیل هر لغت ترجمه شده توضیحاتی درباره موارد استفاده آن در بازی‌ سازی آورده شده و در عین حال تلفظ این لغات و همچنین شرح تخصصی آن‌ها نیز به صورت دقیق بیان شده است.

به گزارش گرداب، نخستین دایره المعارف بازی‌های رایانه‌ای را بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای تدوین کرد و به زودی وارد بازار می‌شود. تدوین دایره المعارف بازی‌های رایانه‌ای برای نخسین بار است که در دنیا انجام می‌شود.

برای طراحی و تدوین این دایره المعارف از کارشناسان و متخصصان عرصه بازی های رایانه ای استفاده شده و یک هزار و 200 لغت تخصصی بازی های رایانه ای در این دایره المعارف برای علاقه مندان در شاخه بندی های هنری، فنی، طراحی بازی و مدیریت پروژه‌ای طبقه بندی شده است.

در این دایره المعارف ذیل هر لغت ترجمه شده توضیحاتی درباره موارد استفاده آن در بازی سازی آورده شده و در عین حال تلفظ این لغات و همچنین شرح تخصصی آنها نیز به صورت دقیق بیان شده است.

همچنین لغات هم خانواده و نزدیک به یک هزار و 200 لغت این دایره المعارف نیز در کنار هر لغت بیان شده است.

بر اساس این گزارش، علاوه بر ترجمه لغات تخصصی و مورد استفاده در عرصه بازی های رایانه ای، 300 کنسول بازی مورد استفاده در تولید بازی های رایانه ای نیز در این دایره المعارف معرفی شده است.

همچنین در این دایره المعارف نام شرکت های بازی سازی و افراد معروف فعال در عرصه بازی های رایانه ای آورده شده است.

بر این اساس 50 ژانر (گونه) بازی های رایانه ای در این دایره المعارف برای علاقه مندان تشریح شده است.

جمع آوری دایره المعارف بازی های رایانه ای تیر ماه سال گذشته آغاز شده و این کتاب تخصصی هم اکنون در مرحله ویراستاری قرار دارد و تا اواخر اردیبهشت ماه وارد بازار می شود.

منبع: بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای