Gerdab.IR | گرداب

کشیش جنجال‌آفرین آمریکایی بار ديگر مرتكب قرآن‌سوزی شد

تاریخ انتشار : ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۱

کشیش آمریکایی پیش از آن که یک جلد قرآن و آنچه را که گفت تصویری از پیامبر است بسوزاند، بیانیه‌ای خواند و بهانه خود را از اين اقدام اعلام كرد.

به گزارش گرداب به نقل از ايسنا، با وجود درخواست وزارت دفاع آمریکا، کشیش جنجال‌‌آفرين فلوریدایی كه پيش از اين نيز مرتكب اقدام موهن قرآن‌سوزي شده بود، بار ديگر عمل ننگين خود را تكرار كرد.

"تری جونز"، کشیش آمریکایی پیش از آن که یک جلد قرآن و آنچه را که گفت تصویری از حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم است بسوزاند، بیانیه‌ای خواند و بهانه خود را از اين اقدام اعلام كرد.

تصاویر این قرآن‌سوزی به صورت زنده از شبکه اینترنت پخش می‌شد.

پیش از این، وزارت دفاع آمریکا از جونز خواسته بود که با در نظر داشتن عواقب این اقدام، از تصمیمش برای سوزاندن قرآن صرف‌نظر کند.

مقامات پنتاگون گفته بودند که امیدوارند کشیش جونز پیش از عملی کردن این تصمیم خود، امنیت سربازان آمریکایی را که در خارج از این کشور خدمت می‌کنند، در نظر بگیرد.

این اقدام جونز بازتاب چندانی در رسانه‌های آمریکا نداشته و واکنش‌های اندکی به آن نشان داده شده است.

به گزارش بي.بي.سي در ماه مارس سال گذشته، برنامه‌ریزی تری جونز برای اقدامی مشابه، زمینه‌ساز اعتراضاتی گسترده در افغانستان شد.

در آن زمان، "باراک اوباما"، رئیس‌جمهور آمریکا، آنچه را "اقدامی از روی تعصب و عدم تحمل" خواند، محکوم کرد.

تری جونز تهدید کرده بود که در سالگرد حوادث ۱۱ سپتامبر در سال گذشته نیز دست به اقدام مشابهی خواهد زد، ولی بعدا از این تصمیم خود صرف‌نظر کرد.