Gerdab.IR | گرداب

متلک‌پرانی گوگل به فیس‌بوک:

اطلاعات کاربران را به گروگان نگیرید!

تاریخ انتشار : ۰۴ خرداد ۱۳۹۱

مدیر اجرایی گوگل از فیس بوک به علت عملکرد بسته اش به شدت انتقاد و سوگند یاد کرد که فیس بوک اطلاعات کاربرانش را به گروگان می گیرد.

به گزارش گرداب به نقل از سی بی اس نیوز، مدیر اجرایی گوگل که شرکت تحت مدیریت وی نیز سابقه بدی در زمینه احترام به حریم شخصی کاربران دارد، فیس بوک را به گروگان گرفتن اطلاعات شخصی کاربران متهم کرده است.

" لری پیج" که در یکی از برنامه های شبکه تلویزیونی سی بی اس آمریکا حضور یافته بود، از فیس بوک به علت عملکرد بسته اش به شدت انتقاد کرد و گفت که این روش در نحوه تعامل فیس بوک با گوگل هم وجود دارد. وی سوگند یاد کرد که فیس بوک اطلاعات کاربرانش را به گروگان می گیرد و از به اشتراک گذاردن آن با گوگل امتناع می کند.
 
پیج افزود: «از نقطه نظر کاربران، آنها به فیس بوک می پیوندند و فهرست تماس های خاص و دوستانشان را دارند. ما در گوگل می گوییم بسیار خب، شما می توانید این اطلاعات را از گوگل به فیس بوک منتقل کنید، اما فیس بوک می گوید نه شما در مقابل نمی توانید این کار را بکنید.»
 
پیج تصریح کرد: «فیس بوک عمدا اطلاعات کاربرانش را حبس کرده و آنها  را با گوگل به اشتراک نمی گذارد. این شرکت ترجیح می دهد اطلاعاتش را با یاهو به اشتراک بگذارد و نه گوگل. این امر باعث شده که بازار فناوری اطلاعات حالت رقابتی خود را از دست بدهد.»
 
وی در نهایت به فیس بوک هشدار داد از گروگان گرفتن کاربران و از انحصارطلبی تجاری خودداری کند.

پیش از این "مارک زوکربرگ"، مدیر عامل فیس بوک، شبکه اجتماعی گوگل موسوم به گوگل پلاس را نسخه ای کوچک از فیس بوک توصیف کرده و این شرکت را تحقیر کرده بود.

منبع: فارس