Gerdab.IR | گرداب

فیس‌بوک و آموزش دروغ‌گویی به کودکان

تاریخ انتشار : ۱۷ خرداد ۱۳۹۱

بچه‌های زیر 13 سال با خطرات شبکه‌های اجتماعی آشنا نیستند و نباید به آن‌ها اجازه داد تا اطلاعات شخصی خود، خانواده و دوستانشان را در فیس‌بوک در معرض دید دیگران قرار دهند.

به گزارش گرداب به نقل از فاکس نیوز، دو تن از نمایندگان کنگره آمریکا روز گذشته به شدت به تصمیم "فیس‌بوک" برای عضوگیری از میان کودکان زیر 13 سال اعتراض کردند.

بر اساس گزارشی که اولین بار در نشریه وال استریت منتشر شد، "فیس بوک" به دنبال یافتن راه هایی است که به بچه ها و نوجوانان کم سن و سال امکان می دهد با دروغ گفتن در مورد سن و سالشان به فیس بوک بپیوندند.

"اد مارکی"، نماینده دموکرات ایالت ماساچوست و "جو بارتون" نماینده جمهوری‌خواه ایالت تگزاس، به همین منظور نامه ای را برای "مارک زوکربرگ" رئیس فیس بوک ارسال کرده و خواستار ارائه توضیحات از سوی وی شده اند. آنها به زوکربرگ هشدار داده اند که باید جلوی عضویت افراد زیر 13 سال در فیس بوک را بگیرد.

در بخشی از این نامه که در 14 پاراگراف منتشر شده، تصریح شده که بچه های زیر 13 سال با مشکلات و خطرات شبکه های اجتماعی آشنا نیستند و نباید به آنها اجازه داده شود تا اطلاعات شخصی خود، خانواده و دوستانشان را در فیس بوک در معرض دید دیگران قرار دهند.

به اعتقاد این دو نماینده کنگره حتی اگر والدین هم بر کار بچه ها نظارت داشته باشند، آنها باز هم نباید فرصت استفاده از فیس بوک را پیدا کنند.

منبع: فارس