Gerdab.IR | گرداب

بررسی نفوذ صهیونیست‌ها در فضای مجازی؛ (1)

گوگل، مأمنی برای صهیونیسم

تاریخ انتشار : ۳۰ خرداد ۱۳۹۱

سرگئی برین از سوی سران رژیم صهیونیستی برای شرکت در کنفرانس بین‌المللی اورشلیم به مناسبت جشن شصتمین سال تأسیس رژیم اشغالگر قدس به سرزمین‌های اشغالی دعوت می‌شود.

گرداب- نخستین پرسشی که پس از خواندن تیتر می‌تواند ما را به سوی مقصد این نوشتار سوق دهد این نکته است که اساساً "گوگل" چیست و چه درجه‌ای از اهمیت را داراست؟ گوگل یک شرکت سهامی عام است که در زمینه‌ جست‌وجوی اینترنتی، محاسبات توده‌ای و تبلیغات سرمایه‌گذاری می‌کند. این شرکت در سال 1998م. به وسیله "سرگئی برین" و "لری پیج" تأسیس شد که به مردان گوگل مشهورند و سهام‌داران اصلی این شرکت محسوب می‌شوند. مقر اصلی شرکت در ایالت کالیفرنیای آمریکاست.
 
درآمد گوگل در سال 2011م. بالغ بر 37 میلیارد دلار بوده است. گوگل تقریباً دارای بیش از یک میلیون سرور در سراسر جهان است و به طور روزانه بر روی حدود یک میلیارد درخواست خدمات و حدود بیش از 24 هزار ترابایت داده‌ تولید شده به وسیله کاربران، پردازش انجام می‌دهد.
 
"الکسا"، وبگاه گوگل در آمریکا را به عنوان پربازدیدترین سایت دنیا در فهرستش قرار داده است. سرویس‌ها و خدمات دیگر متعلق به گوگل هم جزء پر بازدیدترین سایت‌های دنیا هستند، سایت‌هایی همچون "یوتیوب"، "بلاگر" و "اورکات". گوگل در سال 2011م. بخش تلفن‌های همراه شرکت موتورولا را خرید و از این راه صاحب امتیاز سیستم عامل اندروید شد. گوگل همچنین تا کنون بیش از صد کمپانی بزرگ را خریداری کرده و بیش از 33 هزار کارمند در سراسر دنیا دارد. این جملات کوتاه، می‌توانند به قدر کافی گویای اهمیت و ارزش شرکت گوگل باشند.
 
پسران یهودی گوگل
سرگئی برین و لری پیج (مؤسسان و سهام‌داران اصلی گوگل) یهودی هستند. سرگئی برین متعلق به خانواده‌ای یهودی- روسی است که در 6 سالگی به آمریکا مهاجرت می‌کند. وی در حال حاضر بیست و چهارمین ثروتمند دنیا است. او در سال 2007م. به طور مخفیانه طی مراسمی به نام چوپاه (جشن کهن ازدواج یهودیان) با دختری یهودی به نام «آن وویچتسکی» ازدواج و بدین وسیله التزام خود را به ایمان یهودی تأیید می‌کند.


 
در سال 2008م.، سرگئی برین به همراه مؤسسان چند کمپانی بزرگ اینترنتی دیگر از سوی سران رژیم صهیونیستی برای شرکت در کنفرانس بین‌المللی "اورشلیم" (بیت‌المقدس) به مناسبت جشن شصتمین سال تأسیس رژیم اشغالگر قدس به سرزمین های اشغالی دعوت می‌شود. در این کنفرانس که با ابتکار عمل "شیمون پرز" شکل گرفت، شماری از سیاسیون، مذهبیون و رهبران اقتصادی صهیونیست شرکت داشتند. موضوع این کنفرانس بررسی آینده‌ تکنولوژی در جهان و به خصوص بحث و بررسی تأثیراتی که جامعه‌ جهانی یهود و اسرائیل از این تحولات می‌پذیرند، بود. تصویر ذیل برین را در کنار دیوار غربی در بیت المقدس نشان می‌دهد.
 


در سال 2009م. روزنامه‌ "نیویورک تایمز" خبری مبنی بر کمک یک میلیون دلاری برین به "HIAS" (انجمن کمک به مهاجران یهودی) منتشر کرد که وی دلیل این کمک را به نوعی ادای دین به این انجمن ذکر کرد.
 
اما لری پیج هم با ثروتی به اندازه‌ شریک خود به طور مشترک با برین در رتبه‌ بیست و چهارم پول‌دارترین افراد دنیا قرار دارد. نشریه‌ یهودی "B´nai B´rith" در مقاله‌ای با عنوان "اربابان جست‌وجو" بیان می‌کند که مادر لری پیج یک یهودی به نام "گلوریا" است و پدربزرگ مادری او از مهاجران اولیه و از نخستین شهرک نشینان اسرائیل بوده که در شهر "آراد" ساکن شده است. لری پیج دارای ارتباطات خانوادگی صهیونیستی نیز هست.
 
اختصاص شغل‌های کلیدی به یهودیان
اولین کارمند گوگل که شخصاً به وسیله سرگئی برین و لری پیج استخدام شد به نام "کرگ سیلورشتاین"، یک یهودی بود. "سوزان وویچتسکی" یهودی (خواهر آن وویچتسکی همسر سرگئی برین) فضای اداری لازم را برای آغاز فعالیت‌های تجاری گوگل فراهم کرد و از آن موقع تا کنون در جایگاه معاون تولید شرکت گوگل قرار دارد. یهودی دیگری که در شکل‌گیری گوگل نقش مهمی را بر عهده داشت، "شریل سندبرگ" بود. او معاون بخش فروش آنلاین گوگل بود.

سندبرگ در این منصب امور مربوط به آگهی‌های تجاری گوگل در سطح جهان را کنترل می‌کرد. وی همچنین برنامه‌ آگهی‌های کلمه‌ای گوگل (Ad Words) را راه اندازی و هدایت کرد. در کتاب "خرد یهودی برای موفقیت تجاری" (درباره‌ استفاده از توصیه‌های اقتصادی در تورات و متون مذهبی کهن یهود بحث می‌کند) از عملکرد وی به عنوان نمونه‌ موفقی از تجارت به سبک یهود، نام برده شده است. همین طور او اسپانسر برخی فعالیت‌های یهودی همچون "مرکز اجتماعی یهودی خانواده جاشمن" (نهادی که مأموریت خود را گسترش ارتباطات یهودیان آمریکایی با اسرائیل تعریف کرده) بوده است.

"جاستین روزنشتاین"، یهودی دیگری است که به مدت 3 سال مدیر تولید بخش طراحی صفحه‌ گوگل بود. وی همچنین از مهندسین ارشد گوگل محسوب می‌شود. "الیوت شرگ"، یهودی دیگری است که از سال 2005 تا 2008م. مدیریت روابط عمومی شرکت گوگل را بر عهده داشته است. وی پیش از آمدن به گوگل، در مؤسسه‌ صهیونیستی شورای روابط خارجی فعالیت می‌کرد. یهودی دیگر شاغل در گوگل، یک صهیونیست به نام "ادی مانبر" است که جایگاه معاون فنی شرکت گوگل را در اختیار دارد. او فارغ التحصیل انستیتوی فنی اسرائیل در شهر حیفا است. این شخص روابط نزدیکی با انجمن‌های یهودی- صهیونیستی دارد.
 
ارتباطات گوگل با رژیم صهیونیستی
گوگل دارای دو مرکز تحقیق و توسعه در رژیم صهیوینستی است که تنها مراکز تحقیق و توسعه‌ گوگل در خاورمیانه به شمار می‌آیند. یکی از آن‌ها در تل آویو و دیگری در شهر حیفا قرار دارد. سرپرست شعبه‌ تل آویو پروفسور "یوسی ماتیاس"، از اساتید دانشگاه علوم رایانه‌ تل آویو است که در الگوریتم‌ها، پایگاه‌های داده و فناوری اینترنت تخصص دارد. سرویس "گوگل ارث" که در سال 2011م. راه اندازی شد، در وهله‌ نخست تنها به تعداد معدودی از موزه‌های بین‌المللی این امکان را می‌داد که به صورت تور دیجیتال و با کیفیت بالا بتوانند در معرض دید کاربران اینترنت قرار گیرند که موزه‌ رژیم صهیونیستی یکی از آن‌هاست.
 


رئیس جمهور رژیم صهیونیستی، شیمون پرز، در ماه مارس 2012م. در ساختمان گوگل در کالیفرنیا با سرگئی برین ملاقات کرد. وی در این ملاقات دوستانه، بر عمق بخشیدن همکاری گوگل با رژیم صهیونیستی تأکید کرد. همچنین او در این دیدار از فناوری‌های جدید گوگل بازدید کرد. "شیمریت بن یایر" یکی از مدیران تولید گوگل پلاس و فارغ التحصیل از دانشگاه تل آویو در وصف این دیدار می‌گوید: «ملاقات با رئیس جمهور پرز افتخار بزرگی برای من است... بسیاری از شما می‌دانید که رئیس جمهور پرز با چه هیجانی در پی ارتقای صلح در خاورمیانه است... او پرسش‌های بسیار ژرفی را درباره‌ ماهیت فناوری‌های مورد بازدید پرسید. در سن 88 سالگی، او حقیقتاً الهام بخش است.»
 
سیاست‌ها و اقدام‌های جانب‌دارانه
دو سازمان صهیونیستی بیشترین تأثیر را در سانسورها و دست‌کاری‌های گوگل بر عهده دارند که عبارت‌اند از:
 
"ADL" (اتحادیه‌ ضد افترا) که به ظاهر برای مقابله با نژادپرستی به وجود آمده اما بیشتر توان خود را بر مبارزه با سامی ستیزی معطوف کرده است، همچنین این اتحادیه به وسیله یک فرد آمریکایی یهودی به نام "زیگموند لیوینگستون" تأسیس شده است. نفوذ و تأثیرگذاری این اتحادیه تا بدین حد است که سرگئی برین در نامه‌ای به ADL از این که در صورت جست‌و‌جوی واژه‌ "یهود" در گوگل، نتایج ناراحت کننده‌ای هم نمایش داده می‌شوند، عذرخواهی کرده و عهد کرده است تا در آینده در نحوه‌ جست‌وجو و ارائه‌ نتایج برای این عبارت، اصلاحاتی را به وجود آورد. در حال حاضر هنگامی که عبارت "Jew" در گوگل جست‌وجو می‌شود، یک پیام عذرخواهی از طرف گوگل در انتهای نتایج مشاهده می‌شود که اقدامی کم نظیر است.

"ZOA" (سازمان صهیونیست آمریکا) که اولین سازمان رسمی صهیونیستی در آمریکاست. در برجسته‌ترین اقدام، شرکت گوگل تحت فشار این سازمان، حقایقی را راجع به رژیم صهیونیستی از روی سرویس گوگل ارث حذف کرد. از آن جمله حذف تصویر "محمد الدوره" شهید فلسطینی از روی نقشه‌ی سرزمین‌های اشغالی است.
 
این سازمان در نامه‌ای در جولای 2008م. رئیس گوگل را مورد عتاب قرار داده و از او خواسته تا تبلیغات و اخبار نادرست سیاسی را از روی نقشه‌ اسرائیل حذف کند و صرفاً به ارائه‌ اطلاعات جغرافیایی بپردازد. وقتی این اعتراض‌ها را با اعتراض رسمی جمهوری اسلامی ایران به حذف نام خلیج‌فارس از نقشه‌ گوگل مقایسه می‌کنیم، متوجه خواهیم شد حجم کاربران ایرانی استفاده کننده از سایت گوگل هم نتوانسته از بی‌توجهی (بخوانید غرض ورزی) مدیران گوگل نسبت به حذف نام خلیج‌فارس از نقشه جلوگیری کند و موجب اصلاح این نقیصه شود.
 
گوگل قابلیت استفاده به عنوان ابزار جاسوسی و فروش اطلاعات به آژانس‌های امنیتی را داراست. اذعان مدیران این شرکت برای دریافت کامل اطلاعات شخصی افراد و ذخیره سازی و تبدیل به بانک اطلاعاتی شدن این داده‌ها در آینده از سویی و ماهیت صهیونیستی این شرکت از سوی دیگر، ظن سوءاستفاده از این داده‌ها را تقویت می‌کند. قابلیت مخابره‌ لحظه‌ای اطلاعات مکانی افراد از راه سیستم عامل تلفن‌های همراه، علاوه بر کارکردهای تبلیغاتی فوق العاده و بهره‌ تجاری گوگل از آن، موجب احاطه‌ بیشتر و بیشتر این شرکت بر زندگی اشخاص شده و آن‌ها را در معرض اغراض سوء صهیونیسم بین‌الملل قرار می‌دهد.
 
"جان‌ام‌ سیمپسون" رئیس گروه مدافعان حقوق مصرف‌کننده در آمریکا طی نامه‌ای خطاب به "هنری واکسمن" رئیس کمیسیون تجارت و انرژی در کنگره آورده است: «بر اساس مطالب منتشر شده در روزنامه‌ واشنگتن پست، به نظر می‌رسد که گوگل قراردادهای محرمانه‌ای با دولت آمریکا منعقد کرده تا خدمات جست‌وجو و یافتن اطلاعات در فضای مجازی را به این دولت ارائه کند. علاوه بر این، سوابق موجود در کاخ سفید نشان می‌دهد که مقام‌های گوگل نشست‌هایی را با مقام‌های امنیت ملی آمریکا برگزار کرده‌اند که دلایل آن افشا نشده است.»
 
به نظر می‌رسد که تلاش‌های به شدت مورد انتقاد گوگل برای جمع‌آوری اطلاعات از شبکه‌های بی‌سیم مورد استفاده‌ شهروندان آمریکا به‌ خلاف ادعاهای آن غیرعمدی نبوده است... به نوشته‌ این روزنامه بخش "Enterprise Solutions" گوگل اطلاعات خدمات جست‌وجو و محصولات مکان‌یابی مانند گوگل ارث و سرویس نقشه‌ گوگل را در اختیار دولت فدرال و از جمله ارتش و جامعه‌ اطلاعاتی آمریکا قرار می‌دهد. گروه کوچکی از افراد بخش فروش و پشتیبانی گوگل از مجوزهای فوق محرمانه برای برقراری ارتباط با دولت برخوردارند.
 
در خاتمه‌ این نوشتار، باید در نظر داشت که صهیونیسم جهانی پس از شکل‌گیری، همواره در پی تسلط بر نقاط حساس و تأثیرگذار در میان رسانه‌های دنیا بوده است تا بدین وسیله بتواند غایات شریرانه این اقلیت را در مورد مخاطبان کثیر جهانی محقق سازد و اکنون، پس از گذر از عصر رسانه‌های مکتوب و رسانه‌های دیداری و شنیداری، نوبت به نفوذ در رسانه‌های تعاملی رسیده است.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        
منابع:
 
http://en.wikipedia.org/wiki/Google_Inc
 
http://www.alexa.com/siteinfo/google.com
 
http://www.momentmag.com/Exclusive/2007/02/200702-BrinFeature.html
 
http://www.biography.com/people/sergey-brin-12103333
 
http://www.somethingjewish.co.uk/articles/2334_jewgle_wedding.htm
 
http://www.forbes.com/billionaires/list/
 
http://www.nytimes.com/2009/10/25/us/25donate.html
 
http://www.haaretz.com/news/facebook-google-founders-to-attend-jerusalem-conference-in-may-1.243137
 
http://www.seroundtable.com/photos/google-lava-lamp-hanukah-menorah-14488.html
 
http://www.globes.co.il/serveen/globes/docview.asp?did=1000143105
 
http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4200245,00.html
 
http://www.seroundtable.com/israel-peres-sergey-brin-google-14854.html
 
http://www.haaretz.com/print-edition/news/peres-google-and-facebook-will-bring-mideast-peace-1.345108
 
http://radioislam.org/islam/english/jewishp/internet/adl_google.htm
 
http://radioislam.org/islam/english/jewishp/internet/zoa_google2.htm
 
http://www.sodahead.com/united-states/is-google-spying-for-us-intelligence-agencies/question-1112669/
 
http://content.usatoday.com/communities/technologylive/post/2010/07/consumer-advocacy-group-calls-for-hearing-on-google-spying/1
 
سیدمحمد‌علی سید‌حسینی/ منبع: برهان