Gerdab.IR | گرداب

مایکروسافت کار دست جی‌میل داد

تاریخ انتشار : ۳۰ خرداد ۱۳۹۱

دو شرکت مایکروسافت و گوگل به طور جداگانه در مورد تلاش برای سوءاستفاده از مرورگر IE برای حمله به حساب‌های جی‌میل هشدار دادند.

به گزارش گرداب به نقل از زد دی نت، آسیب پذیری تازه Internet Explorer به هکرها و کلاهبرداران اینترنتی امکان می دهد تا به حساب های پست الکترونیک جی‌میل حمله کرده و اطلاعات کاربران را سرقت کنند.

نقص یاد شده به تازگی شناسایی شده و هنوز وصله ای برای رفع آن عرضه نشده، همین امر باعث شده کاربران ویندوز این مرورگر برای دفاع از خود توان کافی نداشته باشند. هکرها از این طریق می توانند کدهای مخرب خود را به طور مخفیانه بر روی رایانه فرد قربانی اجرا کنند.

گوگل برای برخی از کاربران جی‌میل که از به خطر افتادن اطلاعات آنها بیم داشته پیام های هشدارآمیزی ارسال کرده است. هکرها برای فریب کاربران لینک وب سایت های آلوده ای را برای آنها ارسال می کنند و به روش های مختلف کاربران را به کلیک کردن بر روی این لینک ها تشویق می کنند.

گوگل مدعی است این آسیب پذیری تمامی نسخه های ویندوز و حتی کاربران آفیس 2003 و 2007 را هم تهدید می کند. مایکروسافت به کاربران خود توصیه کرده فعلا از ابزاری موسوم به Enhanced Mitigation Experience Toolkit استفاده کنند تا فعلا از هرگونه آسیب احتمالی در امان باشند.

منبع: فارس