Gerdab.IR | گرداب

38 درصد کاربران بازی‌های رایانه‌‌ای بانوان هستند

تاریخ انتشار : ۱۱ تير ۱۳۹۱

طبق این پژوهش که نتایج آن در نمایشگاه بین‌المللی بازی‌های رایانه‌ای در معرض دید عموم قرار گرفته، کاربران بازی‌های رایانه‌ای در کشور به ترتیب 62 درصد مردان و 38 درصد بانوان هستند.

به گزارش گرداب، بر اساس پیمایش تحقیقاتی صورت گرفته از سوی معاونت آموزش و پژوهش بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای تحت عنوان "استفاده و نگرش در بازی‌های رایانه‌ای"، کاربران بازی‌های رایانه‌ای در کشور را به ترتیب 62 درصد مردان و 38 درصد بانوان تشکیل می‌دهند.

طبق این پژوهش که نتایج آن در غرفه معاونت آموزش و پژوهش در نمایشگاه بین‌المللی بازی های رایانه‌ای در معرض دید عموم قرار گرفته، بازی‌های اکشن با 39 درصد و بازی‌های ورزشی با 32 درصد جزء پرطرفدارترین سبک‌های بازی در ایران هستند.

بر این اساس، 84 درصد کاربران بازی‌های رایانه‌ای با نشریات ورزشی آشنایی ندارند و تنها 16 درصد این نشریات را می شناسند. همچنین یافته‌های این پژوهش نشان می دهد که همراهان کاربران بازی‌های رایانه‌ای در هنگام انجام بازی، 22 درصد خانواده و 28 درصد دوستان هستند و 50 درصد کاربران نیز به تنهایی بازی می کنند.

ظهرها، عصرها و شب‌ها جزء زمان‌هایی است که کاربران بازی‌های رایانه‌ای، بیشتر در این زمان ها اقدام به بازی می‌کنند و رایانه با 45 درصد، پلی استیشن با 15 درصد، پلی استیشن 2 با 20 درصد و پلی استیشن 3 با هفت درصد جزء پر استفاده ترین دستگاه‌های بازی هستند.

منبع: ایسنا