Gerdab.IR | گرداب

برنامه‌های همراه برای کمک به معترضان وال‌استریت

تاریخ انتشار : ۱۹ تير ۱۳۹۱

این برنامه‌ها بعد از فعال شدن به طور خودکار صدا و تصویر محیط اطراف را ضبط می‌کنند، سپس خودشان را مخفی می‌کنند و حتی می‌توانند یک کپی از فایل ضبط شده را برای اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا بفرستند.

به گزارش گرداب به نقل از آی تی ورلد، تعدادی از جوانان خلّاق فعال در جنبش اشغال وال استریت برنامه ای را طراحی کرده اند که تصویربرداری از تخلفات و خشونت های نیروهای پلیس را با سهولت بیشتری ممکن می کند.

این برنامه قابل نصب بر روی گوشی های هوشمند است و ACLU-NJ Police Tape App نام دارد بعد از فعال شدن به طور خودکار صدا و تصویر محیط اطراف را ضبط می کند، سپس خودش را مخفی می کند و حتی می تواند یک کپی از فایل ضبط شده را برای اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا که طراح اصلی این برنامه است ارسال کند.

این برنامه مکمل برنامه مشابهی است که ماه گذشته عرضه شده بود و Stop-and-Frisk Watch نام دارد. این برنامه با دو سیستم عامل اندروید و آی او اس سازگاری دارد و اگر در حالت مخفیانه فعال شود حتی آیکون ضبط تصاویر نیز نمایش داده نمی شود.

یکی دیگر از مزایای این برنامه ذخیره کردن فایل های ضبط شده در بخش هایی از حافظه گوشی است که معمولا برای این کار استفاده نمی شود. در نتیجه نیروهای پلیس به سادگی نمی توانند فایل های مورد نظرشان را بیابند و آنها را پاک کنند.

این برنامه تنها دارای سه دکمه است که برای ضبط صدا، ویدئو و آگاهی از حقوق کاربران در مواجهه با پلیس در زمان بازجویی و دستگیری به کار می روند.

منبع: فارس