Gerdab.IR | گرداب

پرچم همجنس‌گرایی بر فراز وزارتخانه انگلیس + عکس

تاریخ انتشار : ۱۹ تير ۱۳۹۱

زوج های همجنس باز از سال 2004 در انگلیس از تمام حقوق و مزایای زوج های عادی و مشارکت های مدنی برخوردار شده اند، اما قادر نیستند که مراسم ازدواج مذهبی خود را برگزار کنند.

به گزارش گرداب به نقل از باشگاه خبرنگاران، دولت انگلیس پرچم رنگین کمانی همجنس‌بازان را برای اولین بار بر فراز یکی از وزارتخانه هایش برافراشت.

"نیک کلگ"، معاون نخست وزیر انگلیس در خواست کرده بود این پرچم روی "وایت هال" نصب شود. "وایت هال" یکی از خیابان های مرکزی لندن است که مقر بسیاری از وزارتخانه های دولت این کشور است.

رژه افتخار همجنس‌بازان به مناسبت قانونی شناخته شدن حقوقشان در روز شنبه در پایتخت انگلیس و در مقابل این خیابان برگزار شد.

کلگ، رهبر حزب لیبرال دموکرات در این باره گفت که برای هرچیزی یک "بار اول" وجود دارد؛ نصب این پرچم نمادین در "وایت هال" نشانه کوچکی است که نشان می دهد این دولت و مردم آن پشتیبان حقوق برابر هستند.

پرچم رنگین کمانی راه راه، بر فراز دفتر کابینه که وزارت مسئول هماهنگی دولت مرکزی بوده، افراشته شده است. وزرا برخلاف مخالفت برخی محافظه کاران و شخصیت های مذهبی در خواست کرده اند، ازدواج همجنس بازان در ولز و انگلیس تا سال 2015 قانونی شود.

"کلگ" پا را از در خواست وزرا فراتر نهاده و گفته است مکان های مذهبی از جمله کلیسا باید بتوانند میزبانی مراسم ازدواج همجنس‌بازان را به عهده بگیرند.

زوج های همجنس باز از سال 2004 در انگلیس از تمام حقوق و مزایای زوج های عادی و مشارکت های مدنی برخوردار شده اند، اما قادر نیستند که مراسم ازدواج مذهبی خود را برگزار کنند، به همین خاطر حامیانشان معتقدند برخورداری از مشارکت های مدنی به غیر از مراسم ازدواج، تصور اینکه پیوندهای همجنس‌باز از ارزش کمتری نسبت به پیوندهای جنس های مخالف برخوردارند را قوت می بخشد.

کلیسای انگلیس و کلیسای کاتولیک رومی قاطعانه با تغییرات حاصله مخالفند، چرا که بیم دارند مبادا مجبور شوند مراسم ازدواج این افراد را برعهده بگیرند.