اوباما دستور داد؛
زیرساخت‌های این فرمان، ارتباطات کابلی، وایرلس، ماهواره‌ای و پخش را شامل می‌شود و شبکه‌های انتقالی‌ای را فراهم می‌آورد که شبکه اینترنت و تمامی سیستم‌های اصلی اطلاع‌رسانی را پشتیبانی می‌کنند.
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۱ - ۱۳:۱۵
کد خبر: ۱۱۵۲۵
به گزارش گرداب به نقل از شبکه خبری راشاتودی، رئیس جمهور آمریکا با امضای یک فرمان اجرایی جدید به کاخ سفید اختیار داده است کنترل تمامی ارتباطات خصوصی در آمریکا را به دست بگیرد.

"باراک اوباما"، رئیس جمهور آمریکا با امضای بی‌سر و صدای یک "فرمان اجرایی"، به کاخ سفید اجازه داده است تمامی ارتباطات خصوصی آمریکا را در لفافه امنیت ملی کنترل کند.

در آمریکا فرمان اجریی به فرمانی گفته می‌شود که در سه سطح مجریه، ایالتی و منطقه‌ای صادر می‌شوند و اجرای آنها برای تمامی نهادهای تابعه ضروی است. در سطح مجریه، این فرمان را رئیس جمهور صادر می‌کند و فرمانداران ایالت‌ها و شهرداران می‌توانند چنین فرمان‌هایی را به ترتیب در سطح‌های ایالتی و منطقه‌ای صادر کنند.

بر اساس این گزارش، اوباما آخرین فرمان اجرایی خود باعنوان "کارکرد ارتباطات در تعیین امنیت ملی و آمادگی در شرایط اضطرار" را روز جمعه 6 جولای صادر کرده است.

رئیس جمهور آمریکا تصمیم گرفته است این فرمان اجرایی را در نهایت سکوت و به دور از هیاهو صادر کند.

راشاتودی می‌افزاید: اختیاراتی که اوباما در این فرمان اجرایی برای خودش و دولت فدرال در نظر گرفته است نسبت به تصمیمات اجرایی دیگر وی قابل مقایسه نیست.

رئیس جمهور آمریکا در ابتدای این فرمان می‌نویسد: «دولت فدرال باید توانایی این را داشته باشد که برای انجام مهم ترین و حساس‌ترین مأموریت‌های خود در همه زمان‌ها و تحت تمامی شرایط ارتباط برقرار کند.»

این فرمان اجرایی می‌افزاید: «ارتباطات دوام‌پذیر، مستحکم، مداوم و مؤثر، چه در سطح داخلی و چه در سطح بین‌المللی، لازم هستند تا به قوه مجریه امکان برقرای ارتباط با خودش، با قوه‌های مقننه و قضائیه و با دولتهای ایالتی، محلی، منطقه‌ای و قبیله‌ای، نهادهای بخش خصوصی، مردم، متحدان و سایر ملتها را بدهد.»         

در فرمان رئیس جمهور آمریکا آمده است که دولت وی می‌تواند در موقعیت‌هایی که ضروری می‌داند به اتباطات تمامی افراد دسترسی پیدا کند: «چنین ارتباطاتی باید از تمامی شرایط امکان‌پذیر شوند تا تضمین امنیت ملی، مدیریت موثر شرایط اضطراری و بهبود مقاومت ملی امکان‌پذیر شوند.»

اوباما برای میسر شدن این موارد پیشنهاد می‌دهد مرکزی با همکاری مشترک بخش صنعت ـ دولت تشکیل شود.

در سایت رسمی "نظامهای ارتباطی آمریکا" آمده است: زیرساخت‌های این فرمان، ارتباطات کابلی، وایرلس، ماهواره‌ای و پخش را شامل می‌شود و شبکه‌های انتقالی‌ای را فراهم می‌آورد که شبکه اینترنت و تمامی سیستم‌های اصلی اطلاع‌رسانی را پشتیبانی می‌کنند.

بدین ترتیب رئیس جمهور در واقع به خودش اجازه داده است تا کل دسترسی به اینترنت در آمریکا را تحت کنترل قرار دهد.     

رئیس جمهور برای اینکه کاخ سفید بتواند به هر کسی در درون آمریکا دسترسی داشته باشد پیشنهاد کرده است تا کمیته‌ای عالی با مشارکت وزارت  امنیت کشور، پنتاگون، کمیسیون ارتباطات فدرال و سایر بخش های دولتی تشکیل شود و اجرای این فرمان را تضمین کند.

منبع: فارس


نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۲
رضا
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۸:۲۹ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۱
یکی نیست به این پرزیدنت بگوید اگر ارتباط خصوصی است به تو چه؟ اگر میگویی متولی و قیم مردمی پس دموکراسی دیگر چه صیغه ای است؟ انوقت این ادم به طالبان ایراد میگیرد.

از قدیم گفته اند دیگ به دیگچه میگوید رویت سیاه. نقل این سیاهپوست بزرگوار! است حالا!.
البته یادم رفت بگویم که انهایی که چشم بصیرت ندارند میگویند: حق دارد امنیت کشورش است! ولی همینها وقتی امنیت کشور خودشان پیش میاید برای امنیت!!! بیشتر رویشان را میپوشانند و اتوبوس اتش میزنند تا گرم شوند!!! و تازه به ما هم میگویند چشم بصیرتتان را کور کنید. الله اکبر.
امین
|
UNITED STATES
|
۱۷:۰۶ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۲
دولت آمریکا سال هاست که داره جاسوسی مردم خودش رو می کنه....جالبه بدونید ایم کار خلاف اصلاحیه شماره 4 قانون اساسی این کشور هست
برای کسب اطلاعات بیشتر لینک زیر رو مطالعه کنید
http://en.wikipedia.org/wiki/Carnivore_%28software%29
نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد