این تبلیغ کارتونی "حضرت مسیح" را نشان می دهد که به‌خاطر نوشیدن یک نوشابه انرژی‌زای معجزه آسا بر روی آب راه می رود و به‌خاطر نوشیدن این نوشیدنی می داند که صخره های پنهان کجا هستند.
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۱ - ۱۳:۰۰
کد خبر: ۱۱۷۰۴
به گزارش گرداب به نقل از بالاترین، اسقف های کاتولیک آفریقای جنوبی از مسیحیان خواستند تا برای اعتراض به تبلیغ شرکت ردبول، از نوشیدن نوشابه های انرژی‌زای این شرکت خودداری کنند.

این تبلیغ کارتونی "حضرت مسیح" را نشان می دهد که به‌خاطر نوشیدن یک نوشابه انرژی‌زای معجزه آسا بر روی آب راه می رود و به‌خاطر نوشیدن این نوشیدنی می داند که صخره های پنهان کجا هستند تا پایش را بر آنها بگذارد.

شورای قضائی مسلمانان آفریقای جنوبی نیز نسبت به عواقب "افراط‌گرایی در سکولاریسم" علیه هر اعتقاد مذهبی هشدار داد.

این شورا گفت که هرگونه توهین و تمسخر "حضرت عیسی"، بنیان الهیات اسلامی را نشانه رفته است. عیسی مسیح در اسلام به عنوان یک پیامبر با احترام یاد می شود.

این شورای قضائی اسلامی در پیامی به "کاردینال ویلفرید نپیئر"، رئیس کنفرانس اسقفان کاتولیک در آفریقای جنوبی گفت که این پیام بازرگانی برای مسیحیت، اسلام و در کل مذهب درد آور بود.

این شورا گفت: امید است که صداهای ما متحد شده تا برای هر سکولار افراط‌گرا روشن شود که هیچ نوع حمله یا ضایع کردن سمبل های مذهبی و مکان های مقدس پذیرفته نیست.

ردبول طی بیانیه ای گفت که تبلیغات فکاهی این شرکت همواره به "موضوعات پر طرفدار" می پردازد.

این شرکت گفت: ما هرگز نمی خواهیم که به احساسات کسی لطمه وارد شود.

ردبول گفت که این تبلیغ در روز سه شنبه پخش شد و فردای آن یعنی در چهارشنبه پخشش متوقف شد. این شرکت اظهار ندامت کرد از اینکه این تبلیغ بدین میزان احساسات جوامع مذهبی را برانگیخت.

قبلا کارتون‌هایی که پیامبر اسلام را به تصویر می کشید، سبب بروز خشونت ها در سراسر اروپا و دنیای اسلام شده است.

یکی از مقامات کنفرانس اسقفان، آقای "کریس تاونسند" گفت: «حساسیت تازه ای در رابطه با اعتقادات مردم باید در نظر گرفته شود؛ مثلا در این مورد مردم عمیقا رنجیدند.»

منبع: جام نیوز


نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۳
ر ضا
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۵:۲۵ - ۱۳۹۱/۰۵/۰۸
میگویید:ما هرگز نمی خواهیم که به احساسات کسی لطمه وارد شود. درست میگویید! شما میخواهید احساسات همه نابود شود و همچنین خودشان!
sadeghi
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۲:۱۵ - ۱۳۹۱/۰۵/۱۲
اعوذ بالله من الشیطان الرجیم
بسم الله الرحمن الرحیم
الا لعنة الله علی القوم الظالمین
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۱:۰۰ - ۱۳۹۱/۰۵/۱۴
لعنت بر آنها . ای عیسی تو بیا و در قلب من بنشین
نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد