Gerdab.IR | گرداب

کنگره مجوز کنترل تمام اینترنت توسط حکومت امریکا را صادر کرد

تاریخ انتشار : ۰۲ تير ۱۳۸۹

بر اساس این قانون که کنترل کامل روی اینترنت را برای حکومت امریکا فراهم کرده است، شرکتهای خدمات دهنده اینترنت توسط سیستم های دولتی به طور ۲۴ ساعته چک شده و در مواقع ضروری و به تشخیص مقامات دولتی خطوط مذکور قطع خواهد شد.

به گزارش گرداب به نقل از وال استریت، با چراغ سبز سناتور جوزف لیبرمن حکومت می تواند کنترل تمامی شریانهای اینترنت حتی شرکتهای خصوصی سرویس دهنده را در دست گیرد. بر این اساس پس از یک دهه تلاش برای کنترل قانونی اینترنت که از دولت بوش شروع شده بود (پس از حوادث ۱۱ سپتامبر) بالاخره کنگره موافقت کرده تا حکومت بتواند با در اختیار گرفتن اینترنت بنا به دلایلی که به خطر افتادن امنیت ملی نامیده شده، هر زمان خواست شرکتها و خطوط اینترنت را قطع و وصل نماید. برای چنین کاری ادراه موسوم به NCCC راه اندازی شده و دگمه روشن و خاموش شدن اینترنت در آن ایجاد می شود.این اداره در زیر مجموعه کاخ سفید فعالیت می کند.

دولت بوش چندین قانون علیه جنایات در محیط سایبر تصویب نمود و در قانون مصوب ۲۰۰۶ نیز ورود به سیستم کاربران را برای چک نمودن اینکه آیا هکر هستند را صادر نمود. اما قانون جدید کنترل کامل روی اینترنت را صادر نموده است. بر این اساس شرکتهای بزرگ و کوچک خدمات دهنده اینترنت چه خصوصی و چه دولتی موظف هستند تا اطلاعات کاربران را با دولت به اشتراک بگذارند تا در مواقع ضروری دولت برای دستگیری مظنونین اقدام نماید. همچنین خطوط این شرکتها توسط سیستم های دولتی به طور ۲۴ ساعته چک شده و در مواقع ضروری و به تشخیص مقامات دولتی خطوط مذکور قطع خواهد شد.

با ورود اوباما به صحنه سیاسی در امریکا فعالیتهای مانیتورینگ بشدت افزایش یافته است و اداره ای مخصوص برای جنایات سایبر در کاخ سفید راه اندازی شده است. همچنین در وزارت دفاع امریکا اداره امنیت سایبر با هدف تهاجمی وجود آمده تا بطور فعال در این امور در سطح بین المللی کار کنند. قانون لیبرمن تحت نام PCNAA اجازه می دهد تا موتورهای جستجومانند یاهو و گوگل و بینگ، شرکتهای بزرگ و کوچک نرم افزاری و سرویس دهنده های پهنای باند اینترنت مشمول این قانون می شوند.

برای شرکتهایی که با کاخ سفید همکاری نکنند، جریمه های سنگین در نظر گرفته شده است. اداره ای که قرار است همه این کارها را درون کاخ سفید انجام دهد اداره جدید NCCC است. همچنین صحبت از ایجاد دگمه روشن و خاموش در مواقع بحران ملی شده است تا با فشار این دگمه کل اینترنت بخوابد. لیبرمن در این باره معتقد است برای سپر امنیت سایبر و سایبر تروریست وجود چنین دگمه ای لازم است.

منبع: ITIran