Gerdab.IR | گرداب

با یک کلیک همسر آینده خود را انتخاب کنید

تاریخ انتشار : ۰۸ شهريور ۱۳۹۱

شخصیت مجازی‌ای که افراد از خود در اینترنت تصویر می‌کنند خصوصا در چت روم‌ها و سایت‌های دوست‌یابی قابل اعتماد نیست تا بتوان با اتکا به آن یک ارتباط روشن و شفاف و انسانی را شکل داد.

گرداب- اینترنت علاوه بر فوائد زیادی که می توان برای آن قائل شد از خصوصیت ویژه ای برخوردار است، اینکه دنیایی است پر از چیزهای عجیب و غریب که آدم گاهی از دیدن آنها شاخ در می آورد، چیزهای عجیب و غریبی که یکی و دو تا نیست و هر روز هم به تعداد آنها اضافه می شود.

همین طور که داشتم سری به سایت های مختلف در اینترنت می زدم یکباره با یک آگهی عجیب و غریب روبرو شدم که می گفت:واقعا از این جمله تعجب کردم و مثل بقیه افراد کنجکاو شدم تا ببینم در این سایت چه اتفاقی می افتد. با ورود به سایت با لینک ثبت نام و تعریفه ها و چیزهای زیادی مواجه شدم که باید همه آنها را پر کرد، اما معلوم نبود که مشخصات افرادی که در این سایت ثبت نام کرده اند تا چه مقدار صحت دارد و شما نیز می توانستید با هر مشخصاتی که دلتان می خواهد در این سایت ثبت نام کنید.

کارشناسان امور اجتماعی پیرامون اینگونه سایت ها می گویند: «دنیای مجازی علاوه بر اطلاعات با ارزشی که منتشر می‌کند محلی برای بروز دو چیز است: خود کتمان شده و پنهان و خود آرمانی و دست‌نیافتنی برخی کاربران. به همین دلیل شخصیت مجازی که افراد از خود در اینترنت تصویر می‌کنند خصوصا در چت روم‌ها و سایت‌های دوست‌یابی قابل اعتماد نیست تا بتوان با اتکا به آن یک ارتباط روشن و شفاف و انسانی را شکل داد.»

اگر خواسته باشیم یک تعریف مختصر و مفید از این سایت ها داشته باشیم باید بگوییم: سایت‎های همسریابی؛ قهرمان‌های خیالی، خواستگارهای قلابی!
 
علاوه بر خطرات فراوانی که برای این گونه سایت ها از سوی کارشناسان بیان شده، چیزی که سبب نوشتن این پست شده، نشان دادن یک چهره خیالی از ازدواج از سوی این سایت هاست.

سایت هایی که با تبلیغات فراوان در فضای مجازی می خواهند شما را تنها با یک کلیک به همسر آینده و مورد نظرتان برسانند.

در حالی که قرآن کریم که کتاب انسان سازی است، صفات همسر ایده آل را برخلاف آنچه این سایت ها نشان می دهند، معرفی می کند.

خداوند متعال در سوره تحریم به شش صفت ویژه یک همسر ایده آل اشاره می کند:

عَسى‏ رَبُّهُ إِنْ طَلَّقَكُنَّ أَنْ یُبْدِلَهُ أَزْواجاً خَیْراً مِنْكُنَّ مُسْلِماتٍ مُؤْمِناتٍ قانِتاتٍ تائِباتٍ عابِداتٍ سائِحاتٍ ثَیِّباتٍ وَ أَبْكاراً: اگر پیامبر، شما را طلاق گوید، امید است پروردگارش همسرانى بهتر از شما؛ مسلمان، مؤمن، فرمانبر، توبه‌‏كار، عابد، روزه‏‌دار، بیوه و دوشیزه به او عوض دهد. (التحریم: 5)

هرچند این ویژگی ها برای همسران پیامبر بیان شده است اما مى تواند الگویى براى همه مسلمانان به هنگام انتخاب همسر باشد.

ویژگی هایی از قبیل:

1. اسلام

2. ایمان

3. قنوت

4. توبه

5. عبادت

6. روزه داری

این ویژگی‌ها بهترین خصوصیاتی است که در آیات الهی برای یک همسر ایده آل معرفی شده است، همسری که می تواند زیباترین زندگی را برای شما به تصویر بکشد و برای همیشه در کنار او احساس خوشبختی کنید.

به نظر می رسد با توجه به کتمان شخصیت حقیقی از طرف بیشتر کاربران در محیط مجازی نمی توان به هدف و مقصود خود از طریق این سایت ها دست پیدا کرد و یک کلیک که سهل است، بلکه با هزاران کلیک هم نمی توان همسر ایده آل خود را به دست آورد.

پس اگر قصد ازدواج دارید پیشنهاد می شود راهی مطمئن تر و دقیق تر را برای شناسایی و انتخاب همسر ایده آل خود جستجو کنید.

حافظان نور