Gerdab.IR | گرداب

خیز هکرها برای انجام گسترده‌ترین حمله تاریخ به حساب‌های بانکی

تاریخ انتشار : ۱۷ مهر ۱۳۹۱

نتایج بررسی موسسه امنیتی RSA نشان می‌دهد که یک باند تبهکار بین‌المللی در حال برنامه‌ریزی برای حمله حساب‌های بانکی آن‌لاین و سرقت پول هستند.

به گزارش گرداب به نقل از کامپیوترورلد، نتایج یک بررسی امنیتی نشان می‌دهد یک باند تبهکار بین‌المللی در حال برنامه‌ریزی برای حمله به حساب‌های بانکی آن‌لاین هزاران نفر و سرقت پول هستند.

موسسه امنیتی RSA که این تحقیق را انجام داده می‌گوید بسیاری از مشتریان بانکی در آمریکا در معرض این حملات قرار خواهند گرفت. تعداد بانک‌های هدف این گروه حدود 30 بانک تخمین زده شده است.

کارشناسان RSA می‌گویند اطلاعات آنها نشان می‌دهد که هکرها قصد دارند با سوءاستفاده از یک تروجان به رایانه‌های کاربران نفوذ کرده و پس از کنترل آنها زمینه را برای انتقال غیرمجاز پول از حساب‌های بانکی مردم به حساب‌های بانکی متعلق به خود فراهم آورند.

اگر چنین حمله ای واقعا اتفاق بیافتد یکی از بی‌سابقه‌ترین حملات سایبری بر ضد بانک‌ها در تاریخ رخ داده است. هکرها تاکنون حدود 100 رایانه را برای طراحی شبکه بات‌نت مورد نیاز برای این کار در خدمت گرفته‌اند که هر یک از آنها می‌توانند برای تعداد قابل توجهی مشترک حساب‌های بانکی مشکل ایجاد کنند.

در هفته‌های گذشته هم چند بانک مشهور آمریکایی مانند JP Morgan Chase،Bank of America،Citigroup و Wells Fargo نیز مورد حملات مشابه قرار گرفته بودند، اما با توجه به وسعت و پیچیدگی این حملات هنوز عاملان اصلی آن شناسایی نشده‌اند.

منبع: فارس