Gerdab.IR | گرداب

کارشناس کویتی اعلام کرد:

موفقیت ایران در دفع حملات سایبری

تاریخ انتشار : ۰۱ آبان ۱۳۹۱

یک کارشناس انرژی کویت از حمله سایبری موساد و پنتاگون به سیستم‌های امنیتی و نفتی برخی کشورهای غرب آسیا خبر داد و گفت: ایران تنها کشور موفق در حمله ویروسی به صنعت نفت بود و آن‌ها را جدی گرفت.

به گزارش گرداب، احمد الهاشم گفت: هم اکنون آمریکا و اسرائیل به دنبال راه‌اندازی یک جنگ الکترونیکی در غرب آسیا هستند به طوری که در ماه‌های اخیر شاهد بودیم که شرکت‌های بزرگ نفت و گاز غرب آسیا مورد حمله ویروسی قرار گرفته‌اند.

وی ادامه داد: اسنادی موجود است که بر اساس آن بنیامین نتانیاهو ادعا کرده که اسرائیل تلاش می‌کند تا سیستم‌های امنیتی برخی از کشورهای غرب آسیا از جمله ایران، کویت، عراق، عربستان و قطر را مورد تهدید قرار دهد و حتی آمریکا نیز از این تصمیم اسرائیل حمایت کرده است.

این کارشناس انرژی ادامه می‌دهد: به عنوان نمونه پنتاگون به‌طور رسمی اعلام کرده است که ویروسی که اخیرا در شرکت آرامکو و قطر گاز کشف شده توسط آمریکا تولید و هدف از آن اختلال در تولید نفت و گاز این دو کشور بوده است.

الهاشم خاطرنشان می‌کند: آرامکو اگر چه به ظاهر در دست متخصصین آمریکایی است و بزرگ‌ترین تولید کننده نفت در جهان است اما این شرکت تهدیدی برای اقتصاد آمریکا و اسرائیل محسوب می‌شود و آن‌ها نمی‌خواهند روزی برسد که آرامکو در مقابل آمریکا قد علم کند.

این کارشناس انرژی کویتی تصریح کرد: شرکت نفت کویت نیز از این تهدیدها در امان نبوده و هر از گاهی دچار حمله سایبری می‌شود اما تاکنون هیچ خبری در این باره منتشر نشده است و حتی مسئولان نفتی کویت اجازه انتشار آن را نمی‌دهند.

وی ادامه داد: پنتاگون و موساد اعلام کرده‌اند حملات ویروسی خود را حتی به دیگر کشورها نیز ادامه می‌دهند تا مشکلاتی را در فضای امنیتی این کشورها ایجاد کنند.

الهاشم خاطرنشان می‌کند: هم اکنون در میان کشورهایی که دچار حمله ویروسی شدند تنها ایران است که توانسته موفق عمل کند.

این کارشناس انرژی کویتی در پایان خاطرنشان کرد: هم اکنون حفاظت ایران از سیستم‌های خود بسیار پیشرفته‌تر از دیگر کشورهای نفت خیز است زیرا این موضوع را مطلع شده که حملات ویروسی ممکن است ادامه داشته باشد ولی در عوض دیگر کشورها این موضوع را جدی نگرفته‌اند.

منبع: فارس