Gerdab.IR | گرداب

سریع‌ترین راه برای بستن برنامه‌های اجرا شده در ویندوز

تاریخ انتشار : ۰۷ آبان ۱۳۹۱

می‌خواهید خیلی سریع رایانه شخصی خود را خاموش کنید، اینکه مشکلی نیست، دو روش مؤثر براي این کار به شما آموزش می‌دهیم.

ویندوزگردابکلیه برنامه های باز شده خود را ببندید

ابتدا سه کلید Ctrl-Alt-Delete همزمان فشار دهید و سپس Alt-T براي باز کردن Task Manager را فشار دهید. کلید پیکان به سمت پایین را برنید و سپس کلیه برنامه‌هایی که در ویندوز فهرست شده انتخاب كنيد. دوکلید ALT-E را به طور همزمان و سپس ALT-F و در نهایت کلید x را فشار دهید.

برای کسانی که در منزل هستند، انجام این هفت مرحله کمتر از 10 ثانیه طول می‌کشد.

براي به خاطر سپردن این کلیدها و یا سایر کلیدهای میانبر، کلید Alt را فشار دهید تا حروف به صورت زیرخط دار نشان داده شود و برای فعال‌سازی هر گزینه به کلید مورد نظرتان ضربه وارد کنید.

بیش از یک راه برای خاموش کردن رایانه‌ی شخصی وجود دارد

در پایان یک روز کاری طولانی، آخرین کاری که می‌کنید باز کردن Start و انتخاب Shut down است.

اما راه دیگری هم برای این کار وجود دارد. اگر از ویندوز هفت استفاده می‌کنید کلید Windows را بزنید، سپس کلید پیکان به سمت راست را فشار دهید و سپس Enter کنید، در ویندوز ویستا کلید Windows را بزنید سپس کلید پیکان به سمت راست، را سه بار فشار دهید و سپس کلید u را بزنید؛ در ویندوز XP کلید Windows را فشار دهید و دوبار کلید u را بزنید.

کلید Windows به شما این امکان را می‌دهد تا همه فایل‌هایی که لازم دارید پیش از بستن، ذخیره كنيد.

کاربران Mac می‌توانند با فشار دادن کلیدهای Control-Eject به طور همزمان و فعال‌سازی مد sleep با فشار دادن سه کلید Option-Command-Eject کلیه برنامه‌ها را بسته و با فشار سه کلید  Control -Command-Eject ماشین را دوباره restart کنند؛ سپس کلیه برنامه‌ها را بسته، با فشار سه کلید Control Option-Command-Eject ، ماشین را Shut down کنند.

منبع: ICTPRESS