Gerdab.IR | گرداب

شهرت هکرهای روسی به سوءاستفاده از شرکت‌های امنیتی

تاریخ انتشار : ۱۱ آبان ۱۳۹۱

جنایتکاران آن‌لاین به علت دسترسی به طیف گسترده‌ای از ابزار حمله و هک باعث نگرانی متخصصان امنیتی شده‌اند.

شهرت هکرهای روسی به سواستفاده از شرکت‌های امنیتیبه گزارش گرداب به نقل از فارس، کارشناسان امنیتی معتقدند تنوع ابزار و پیچیدگی آنها باعث می‌شود بازار گسترده‌ای برای هکرها و همین طور افرادی که تمایل به سرقت اطلاعات حساس دارند، ایجاد شود؛ به گونه‌ای که اگر یک فرد بی‌اطلاع و غیرمتخصص هم تمایل به سرقت اطلاعات خاصی داشته باشد می‌تواند با خرید از بازار مکاره هکرها به هر اطلاعاتی که می‌خواهد دسترسی پیدا کند.

شرکت امنیتی "ترندمیکرو" می‌گوید در بررسی‌های اخیری که از بازار زیرزمینی هکرهای روس به عمل آورده به این نتیجه رسیده که بدافزارها و خدمات بدافزاری ارائه شده از سوی هکرهای روس در قالب بسته‌های متنوعی عرضه می‌شود که حاوی امکانات مختلفی هستند.

این امکانات از ابزار ساده هک و سرقت آنلاین تا بسته‌های پیچیده و همین طور خدماتی که با پرداخت چند هزار دلار در ماه در دسترس هستند، در نوسان می‌باشند.

برخی از اجزای این بسته‌های هکری شامل بسته‌های بدافزاری، روتکیت‌ها و ... هستند که برای سوءاستفاده‌ و اقداماتی از جمله سرقت حساب‌های کاربری، اجرای حملات موسوم به "denial-of-service" یا (DDoS)، راه‌اندازی شبکه‌های بات نت و ... قابل استفاده هستند.

هکرها خدمات ساده و اولیه خود را با دریافت تنها ۵۰ دلار یا کمتر ارائه می‌دهند، اما دسترسی به خدماتی مانند حملات DDOS یا نفوذهای پیچیده برای سرقت اطلاعات تنها با پرداخت صدها یا حتی هزاران دلار ممکن می‌شود.

هکرهای روس در زمینه تغییر و تحول مداوم اهداف، ارتقای فناوری‌ها و سوء‌استفاده از شرکت‌های امنیتی و همین طور مخفی سازی روش‌هایشان شهرت زیادی دارند و لذا مقابله با آنها کار ساده‌ای نیست.