Gerdab.IR | گرداب

اعتراض شدید کاربران فیس‌بوک به تغییرات اجباری حریم شخصی

تاریخ انتشار : ۰۷ آذر ۱۳۹۱

تصمیم تازه فیس‌بوک که باعث شده کاربران نتوانند در مورد تغییر تنظیمات حریم شخصی خود که توسط مدیران این سایت اعمال می‌شود، نظر بدهند باز هم صدای کاربران را درآورد.

دموکراسی در فیس‌بوک خیلی معنا ندارد!به گزارش گرداب، کاربران از اینکه فیس‌بوک اهمیتی به نظرات آنها نمی‌دهد و هر تغییری را که می‌خواهد به دلخواه خود در این سایت به وجود می‌آورد بسیار عصبانی هستند، به خصوص که این تغییرات مربوط به مقوله حریم شخصی آنان است.

مدیران این سایت می‌گویند از تعداد زیاد نظرات و پاسخ‌هایی که دریافت می‌کنند کلافه و خسته شده‌اند و لذا ترجیح می‌دهند دیگر از کاربرانشان نظرخواهی نکنند.

آن‌ها می‌گویند بدون توجه به نظرات کاربران داده‌های مربوط به کاربران‌شان را جمع آوری می‌کنند و سیاست‌های مورد نظر خود را در حوزه حریم شخصی دنبال می‌کنند.

این در حالی است که تنها هشت هزار کاربر فیس‌بوک در این زمینه اظهارنظر کرده بودند و با توجه به اینکه سایت یاد شده صدها میلیون کاربر دارد چنین رقمی چندان چشمگیر محسوب نمی‌شود. فیس‌بوک همچنین قصد دارد برای افزایش تعداد کاربران تجاری و کسب درآمد در این زمینه نیز دست به اعمال تغییراتی در سایت یاد شده بزند.

منبع: فارس