یکی دیگر از اهدافی که دشمنان ایران می‌خواهند از طریق بازی‎های رایانه‌ای به آن دست پیدا کنند نفوذ و سست کردن اعتقادات مذهبی بخصوص اعتقادات مذهب شیعه است، که‌این عدم توانایی نفوذ و شکست خوردن تمام پروژه‌های خود در ایران را؛ پای‌بندی محکم ملت ایران در اعتقادات مذهبی، مانند فرهنگ شهادت و مساله ظهور می‌دانند.
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۱ - ۰۸:۵۵
کد خبر: ۱۲۴۹۷
بازی‌های‌ رایانه‌ای و اهداف دشمن به گزارش گرداب، یکی دیگر از اهدافی که دشمنان ایران می‌خواهند از طریق بازی‎های رایانه‌ای به آن دست پیدا کنند نفوذ و سست کردن اعتقادات مذهبی بخصوص اعتقادات مذهب شیعه است، که‌این عدم توانایی نفوذ و شکست خوردن تمام پروژه‌های خود در ایران را؛ پای‌بندی محکم ملت ایران در اعتقادات مذهبی، مانند فرهنگ شهادت و مساله ظهور می‌دانند.

بدین‌جهت تمام سعی و تلاش خود را انجام می‌دهند تا بتوانند از طرق مختلف که یکی از آن‌ها تولید بازی‌های رایانه‌ای است، در اعتقادات مردم رخنه کرده و با سست کردن آن‌ها به اهداف خود برسند.

شرکت‎های بزرگ تولید کننده بازی‌های رایانه‌ای با پشتیبانی آمریکا و اسرائیل بصورت بسیار ماهرانه، با کارهای مطالعاتی و تحقیقاتی بسیار زیاد بر روی مذهب شیعه و شناسایی کامل آن نسبت به نفوذ در این اعتقادات، به ساخت و طراحی بازی‌های گوناگون که یکی پس از دیگری و به صورت هدفمند و هر یک به صورت مکمل دیگری و هر کدام با هدف خاصی روانه بازار می‌شوند.

 یکی از اهداف نشانه رفته این شرکت‌ها بر روی آخر زمان و ظهور منجی است که در ادامه به معرفی برخی از این بازی‌ها می‌پردازیم.

بازی Assassin's Creed :

سال 2007 میلادی شرکت صهیونیستی «یوبی سافت» بازی نرم‌افرازی جدید، زیبا و سرگرم کننده‌ای را به بازار جهانی عرضه کرد که مانند دیگر بازی‌های این شرکت دارای محیطی جذاب با گرافیک بالا بود که مورد استقبال جهانی واقع گردید. در پی این استقبال، شرکت «یوبی سافت» نسخه دو و سه این بازی را نیز  آماده و به بازار جهانی عرضه کرد. نام این بازی «آساسینس کرید» که در ترجمه فارسی آن به نام‌های آیین قاتلان، عقیده فدائیان و یا آئین حشاشیون مشهور است. مورخین این بازی را مرتبط با «حشاشین» می‌دانند.

حشاشین از فرقه اسماعیلیه بودند که بعد از امام جعفر صادق‌(ع)؛ اسماعیل فرزند دیگر ایشان را امام زمان می‌دانستند و او را بعنوان امام آخرشان قبول داشتند.

در زمان سلسله سلجوقیان فردی بنام حسن صباح رهبری فرقه اسماعیلیه در ایران را بعهده گرفت. او مردی دانشمند، سیاستمداری زیرک و دانشمندی با ذکاوت بود. از زمان او به بعد پیروان اسماعیلیه در ایران با نام باطنی شناخته شدند.

حشاشیون گروهی هستند که با مصرف حشیش، در کمال شجاعت به عملیات انتحاری دست می‌زنند، که در این‌جا با ریزبینی خاصی آرمان‌های گروه استشهادیون را از تاثیر مواد مخدر به کاربر القا می‌کنند.

بازی‌های‌ رایانه‌ای و اهداف دشمن

در این بازی شخصیت اصلی با نام الطیر، مردی سفید پوش سوار بر اسب، شمشیر به‌دست و خود را شیعه معرفی می‎کند که تداعی‌کننده امام زمان (عج) است.

بازی‌های‌ رایانه‌ای و اهداف دشمن

او خود را پیام‌رسان خداوند می‎داند و مسلمانیست که خشونت تمام وجود او را فرا گرفته و در پی حمله اروپاییان به بیت‌المقدس اقدام به ترور سران مسیحی این جنگ صلیبی می‌کند.

بازی‌های‌ رایانه‌ای و اهداف دشمن

این بازی در قرن 12 روایت می‌شود، و پس از تعلیمات خاصی در ابتدای بازی (راه رفتن، دویدن، پریدن، مخفی‌شدن و ... ) جنگیدن و فرار کردن را بصورت مجازی آموزش می‌دهد و رفته رفته مهارت شما در مراحل بازی بیشتر و بیشتر می‌شود. شروع بازی در زمان جنگ‌های صلیبی بین مسلمانان و مسیحیان است و کسی که هدایت بازی را برعهده دارد، یک اساسین یا در واقع قهرمان بازی است که نامش الطیر است. الطیر در طی مراحل بازی به ماموریت‌های خاصی بین سرزمین های ریچارد شیردل، عکا، اورشلیم و دمشق می‌رود تا در نه ماموریت ویژه حاکمان ظالم، افراد زورگو، فرماندهان شرور و جاسوسان را با زیرکی خاصی به قتل برساند و از مردم بی‌دفاع حمایت کند و در نهایت به این جنگ‌ها خاتمه دهد. او با موفقیت در هر ماموریت به سلاح‌های مختلف جدیدی دسترسی پیدا می‌کند که بر مهارتش در نبرد می‌افزاید و قدرت او را بیشتر می‌کند.

بازی‌های‌ رایانه‌ای و اهداف دشمن

این شرکت چنان ماهرانه نام مقدس حضرت علی‌(ع) را در اجزاء بازی اساسینس جای داده که میلیون‌ها کاربر ایرانی متوجه این قضیه نشده‌اند.

بازی‌های‌ رایانه‌ای و اهداف دشمن

آیا این شرکت با تمام دقتی که در مراحل ساخت یک چنین بازیی‌ به کار می‌گیرد، ممکن است بطور اتفاقی، لوگو و آرم اساسینس را نام مقدس حضرت امیرالمومنین‌(ع) قرار دهد یا اینکه از این کار هدفی داشته است؟ این مسئله اتفاقی نبوده زیرا کسانی که محصولات این شرکت را دیده‌اند، یقینا می‌دانند طراحان آن حتی در کوچک‌ترین اجزاء تشکیل دهنده این بازی‌ها مانند حرکات لب، مو، مژه، صداگذاری و هزاران مسأله دیگر نهایت دقت را اعمال می‌کنند چه رسد به آرم و پرچم که نمادین‌ترین اجزاء یک بازی را تشکیل می‌دهند.

بازى رايانه‏‌اى IGI 2
:

IGI 2 که اسلام‌هراسی و ایران‌هراسی را ترویج می‌کند و کاربر برای مبارزه با تروریست‌ها به کشورهای مختلف سر می‌زند، از دیگر بازی‌های رایانه‌ای است که کاربر در یک مرحله برای غلبه به یک گروه لیبیایی به کشور لیبی وارد می‌شود و در میدان اصلی نبرد نیز صوت قرآن به گوش می‌رسد و بر روی دیوارها، کلمه معکوس" الله"و "محمد رسول‌الله" نوشته شده است.

بازی‌های‌ رایانه‌ای و اهداف دشمن

Counter Strike:

این بازی که یکی از پر‌طرفدارترین بازی‌ها در ایران و جهان می‌باشد به طوری‌که میزان محبوبیت آن بقدری زیاد است که سازمان WORLD CYBER GAME  که مسئول برگزاری مسابقات بازی‌های رایانه‌ای در جهان است‌، این بازی را در رأس کار خود قرار داده است.

بازی‌های‌ رایانه‌ای و اهداف دشمن

 در این بازی کاربر برای مبارزه با تروریست‌ها باید به یکی از کشور‌های اسلامی برود. تمامی تروریست‌ها شبیه به مسلمانان طراحی شده‌اند به گونه‌ای که تمامی آنها با محاسن و پیشانی بند قرمز هستند و تمامی ساختمان‌هایی که تروریست‌ها در آن فعالیت می‌کنند شبیه مساجد و اماكن مذهبی مسلمانان که دارای مناره است.

بازی Angry Birds Space:

در ایران نیز یكی از محبوب‌ترین بازی‌های موجود پرتاب پرندگان خشمگین است، و بسیاری از جوانان و نوجوانان ترجیح می‌دهند كه اوقات خود را با این بازی ساده و در عین حال جذاب سپری كنند. حال آن كه این بازی توانسته است محبوبیتی جهانی كسب كند، و بسیاری از مردم دنیا به نوعی به این بازی وابسته شده‌اند، زمان بهره‌برداری نیز فرارسیده است و سازندگان آن می‌توانند از اهداف پنهان خود رونمایی كنند.

در نسخه پیشین این بازی (Angry Birds Space) در یكی از مراحل آن، شما مجبور بودید به موانعی حمله كنید كه شباهت بسیار زیادی به برج میلاد در تهران و همچنین نقشه كشور ایران داشت. و پیروزی شما در گرو حمله به این نماد‌ها بود.

بازی‌های‌ رایانه‌ای و اهداف دشمن

اما این پایان خصومت سازندگان این بازی نبود و این‌بار و در نسخه جدید این بازی (Rovio mobile ltd ver: 2.2.0) شما موظف به تخریب موانعی هستید كه شباهت خاصی به مساجد و اماكن مذهبی مسلمانان دارند. برای رسیدن به اهداف بازی باید بارها و بارها مسجدی را خراب كنید و همچنین خوك هایی كه داخل مسجد ساكن هستند را باید از بین ببرید!

بازی‌های‌ رایانه‌ای و اهداف دشمن

اما نكته مهم این است كه آیا جوانان ایرانی و یا مسلمانان دیگر كشور‌ها كه تا پیش از این، از انجام این بازی لذت می‌برده‌‌اند حاضر هستند كه این بازی را تحریم كنند و یا اینكه به تخریب مساجد ادامه خواهند داد؟!؟

بازى GENERALS:

در اين بازى شما در نقش سربازان آمريكايى، مأموريت مبارزه با تروريست‏‌ها در نقاط مختلف جهان همچون عراق به منظور مبارزه با بعثيان، يا در افغانستان براى مبارزه با گروه القاعده را دارید.

بازی‌های‌ رایانه‌ای و اهداف دشمن

 در عراق و افغانستان تروريست‏‌ها با رنگ سبز نمايش داده مى‏‌شوند؛ ماشين سبز، كلاه نظامى سبز، پرچم‏‌هاى سبز رنگ و حتى كلاهك موشك‌‏ها با رنگ سبز نمايش داده مى‏‌شوند. هرچند كه بسيارى از شركت‏‌هاى ساخت بازى‏‌هاى رايانه‏‌ا‌ى در بازى‏‌هايشان به صورت موردى بازى‏‌هاى اين‏‌چنينى ديده مى‏‌شود، ولى بنظر مى‏‌رسد چند شركت مانند شركت كوما، ريالتى گيمز و شركت كانفليكت با اين هدف كه تجاوزات نظامى آمريكا را در اقصى نقاط جهان توجيه كنند تأسيس شده‏‌اند.

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۱
در انتظار بررسی: ۳
انتشار یافته: ۱۶
مجید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۵ - ۱۳۹۱/۱۰/۲۱
باسلام-خدمت شما عرض کنم که همین که شما اسم این بازی ها رو میاورید و اینجا یا توی رسانه های گروهی(مثل صدا و سیما و روزنامه ها و مجلات و محیط اینترنت و...)در بارشون بحث و گفت و گو میکنید و دربارش بحث های زیاد و پرزرق و برق می شود-خودش یک نوع تبایغ است و دارید این بازی ها رو به دیگران معرفی میکنید.باور کنید به خدا عین حقیقت رو دارم به شما میگم.اصلا خودم رو میگم خودم به شخصه با خیلی از این بازی ها اصلا اشنا نبودم و اصلا اسم شون رو نشنیده بودم.ولی وقتی که اینجا با مطالب در مورد این بازی ها رو خوندم –خودبه خود این بازی ها توجه من رو به خودشون جلب کردند و تصمیم گرفتم که به خاطر رفع حس کنجکاوی هم که شده تهییه شون کنم و ببینم داستان و موضوع اینا چیه که اینقدر دربارش بحث میکنید.از جمله بازی هایی که از طریق سایت گرداب باهاشون آشنا شدم اینا بودند:
بازى GENERALS-بازی Angry Birds Space-Counter Strike-بازى رايانه‏‌اى IGI 2-Assassin's Creed-بازى رايانه‏‌اى حمله به ايران(‏‌Assault on Iran-بازی Arma III-بازى رايانه‏‌اى نجات گروگان‏‌هاى آمريكايى (Iran Hostage Rescue)-و....
طبق قانون راز:
در جامعه ما عادت کرده ایم که اغلب علیه چیزهایی که نمیخواهیم مبارزه میکنیم که این امر باعث جنگ بیشتر می شود.
روی هرچیزی تمرکز کنیم باعث افزایش ان می شویم.
در مقابل هر چه مقاومت کنید,ایستادگی میکند.
وقتی که در مقابل چیزی ایستادگی میکنید.باعث پدیدار شدن ان میشوید.با مقاومت کردن در واقع انرژی و نیروی بیشتری را به چیزهایی که دوست ندارید می فرستید.و باعث جذب بیشتر انها می شوید.با مقاومت کردن شرایط نامطلوب رو فقط بزرگ و بزرگتر میکنید.
حرکت های ضد جنگ باعث جنگ بیشتر میشود.اگر شما مخالف جنگید,به دنبال صلح باشید.اگر با گرسنگی مخالفید,برای سیرکردن افراد تلاش کنید.اگر مخالف سیاستمدارخاصی هستید,برای شخص موردعلاقه تان کار کنید.
یادبگیرید ساکت باشید. و توجه تان را به انچه نمیخواهید تغییر دهید. و انرا به سمت چیزهایی که میخواهید یا خواستار تجربه ان هستید متمرکز کنید.
منبع:کتاب راز-فصل راز جهان
باور کنید اینایی که میگم عین حقیقته.!!!خیلی های دیگه مثل من کنجکاو میشوند و ÷یش خودشون میگند که مگه این بازی ها چه فرقی با بازی های دیگه دارند که اینطوری دربارشون بحث میشه ؟؟!! به نوعی این کار شما هم یک نوع تبلیغ هست هم یک نوع بزرگنمایی این بازی ها
در اخر به تک تک شماها خوندن کتاب راز رو پیشنهاد میکنم=اسم نویسندش راندا برایان است
با آرزوی موفقیت و شادابی برای تک تک مسولین و کارکنان زحمتکش سایت گرداب
پاسخ ها
مرتضی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۰۳
نظرت در مورد اسم بردن از بازی ها درسته ولی در مورد فاش کردن هنر پنهان سازی نه!!!
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۵ - ۱۳۹۱/۱۰/۲۱
بزای God of War: Chians of Olympus هم ضد ایرانی هست که ایرانی ها به فرماندهی سورانو به آتیکا حمله کردند و قهرمان خدایان یونان که کریتوس نام دارد باید جلوی این ها را بگیرد که در عین حال ایرانی ها را خون خوار جلوه داده است. این سایت این بازی که خوشبختانه دیروز فیلتر شد .www.godofwar.com
ر ضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۱ - ۱۳۹۱/۱۰/۲۵
اقا مجید کشیش شده ای؟ عمل و عکس العمل یاد میدهی؟ میفرمایی سنگرهای عقیدتی را یکی یکی تحویل بدهیم؟
شرط امریکا برای آشتی با جمهوری اسلامی میدانی چیست؟ به رسمیت شناختن اسرائیل همان چیزی که امام در موردش فرمود غده سرطانی!!!
آقا جان یکقدری به کلامت فکر کن!!!
این دنیا و استعمارگرانش را نمیشود با یوگا و آرامش و اینجور چیزها حرمت گذاشت!!! اینها آمده اند که تو را له!!! کنند

اینطور که شما میگویی باید امام حسین هم از یزید به به و ستایش میفرمود( العیاذ بالله) تا یزید با او دوست شود
یک مثلی یادم آمد بگویم بد نیست یک فردی به دیگری گفته بود مسئله چی شد و پاسخ شنیده بود که حل شد یک کدورتی بین امام و خلیفه بود برطرف شد!!!
آقا جان شما اصل اسلام را با این ایین مهرورزی ات نشانه گرفته ای!!!!!
در عقیده ات جدا تجدید نظر کن !!!

عقیده و جهاد چیزی نیست که بشود سر آن معامله کرد!!! ارمانهای شهدا و امام راحل و منویات مقام عظمای ولایت حضرت امام خامنه ای چیزی نیست که بشود سر آن با منحطترین بشر و اسفل السافلین به تعبیر قران سر آن معامله کرد. ما این نفع را که تو از کتاب راز در اورده ای نمیخواهیم
راستی کتاب رازتان را کدام استعمارگری نوشته است؟
مجید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۴ - ۱۳۹۱/۱۰/۲۶
رضا جان این کامنتت مال صفحه ذیل است ربطی به این مطلب فوق نداره:
http://www.gerdab.ir/fa/news/12502
کیان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۵ - ۱۳۹۱/۱۰/۲۸
مخصوصا بازی ذیل که نگو نه پرس-واقعا سنگ تموم گذاشته-واقعا نهایت لذت رو بردم!چه باحال اون آدم ها رو یکی یکی از پای درمیاری!پیشنهاد میکنم همین الان برید و بخریدش و یه بار تا آخر برید ببینید چه شاهکاری این بازی! واقعا محشره!20-عالی ! فوقالعاده!نمیدونم چطور تعریف و توصیفش کنم!
سه dvd هست ! خداییش به تک تک کارکنان گرداب توصیه میکنم که حتما یه بار تجربش کنید!
Hitman Absolution
محمد رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۶ - ۱۳۹۱/۱۰/۲۹
حالا که UBISOFT صهیونیستی شده باید SANTA Monica هم صهیونستی بشه چو بازی هایی همانند اساسین کرید داره
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۴ - ۱۳۹۱/۱۱/۰۱
در بازی Call of Duty: Black Ops II هم آمریکا به یمن حمله میکنه و طی حملاتی باید شخصی به نام هرناندز که یکی از فرماندهان آمریکایی به نام Mason را به قتل رسانده، دستگیر کنند. خیلی حال میده هی آمریکایی ها حمله میکنند و دستگیرش میکنند و این هرناندز یک چشمی هم دستگیر میشه و دوباره فرار میکنه. در اخر هم فرار کرد و معلوم نیست کجا فرار کرد. تا امدن Call of Duty: Balck Ops 3 هم صبر ندارم. در ضمن در یمن هم دیوار هایی وجود داشت که نوشته های مذهبی داشت.
مجید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۱ - ۱۳۹۱/۱۱/۰۴
لطفا اگر ممکنه یک نقد کامل و جامع در مورد بازی مدال افتخار 2010 هم بنوسید-خیلی خوشحال می شوم.
میلاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۰۹
۞ پایداری گیم ۞

جامع ترین وبگاه حامی بازی رایانه ای انقلاب اسلامی
http://paydarigame.blogfa.com/
سید احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۵
من بازی Assasdin's creed، ورژن های مختلفی اش را بازی کردم. از همان ابتدا واقعا تعجب کردم که اینها علاوه بر تخریب هویت اسلام، روی مذهب شیعه متمرکز شده اند. اتفاقا علاوه بر نام علی که در توی نماد نیزه مانند در قالب یه مربع قرار گرفته، خود این نماد نیزه مانند نیز اگر دقت کنید نیز از ترکیب و معکوس کردن، نام علی به همدیگر این نماد نیزه مانند رو درست کرده اند. توجه کنید که حرف ع در نام علی در قسمت سمت راست این نماد به صورت دو دندانه و حرف ل در نام علی در قسمت سمت راست این نماد به صورت نوک نیزه در این نماد و حرف ی در نام علی در قسمت سمت راست این نماد به صورت دندانه زیری این نماد کشیده شده و حالا این نماد رو معکوس کردن و به صورت یک نیزه شده است.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۴ - ۱۳۹۲/۰۲/۰۸
یه نظر سنجی در صفحه وی کی اساسین صورت گرفته که گفته دوست دارید به کدام دوره در بازی های بعدی اساسین بپردازیم که گزینه اول شامل ایران هست در زمان خشایار شاه بقیه گزینه ها هم نیز به ترتیب در زمان فرانسه، ژاپن ، انگلیس ... هست. جالب ان که بیشتر ارا ها برای حضور ایران در دوره بعد اساسین شده هتس یعنی قرار هست نسخه بعدی اساسین در زمان حکومت خشایار شاه انگجام گیرد. برای اطلاعات کافی به این وبسایت مراجعه نموده و به نظرسنجی مشاهده نمایید.
http://assassinscreed.wikia.com
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۳ - ۱۳۹۲/۰۲/۰۹
همانطور که میدانید بازی BattleFilend 3 ضد ایرانی بود که توسط شرکت EA نشر شده بود که مجاراش حمله نظامی به ایران بود. که این بازی در ایران ممنوع شد حال قرار هست نسخه چهارم این بازی یعنی BattleField 4 قرار هست در چین اتفاق بیفته. .برای اطلاعات کافی به این ادرس مراجعه کنید .http://gamefa.com/65562/
محمد حسين رحيمي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۸/۳۰
عالي بود.كار منو بسيار راه انداخت.
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۳ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۰
دوستان من همه اینهارو قبول دارم به غیر از assassin's creed چون بازی اساسینز کرید 1 در قلعه ی الموت در قزوین و قلعه ی مصیاف در سوریه جریان داره و همچنین رهبر گروه اساسین ( حشاشین ) شخصی به نام حسن صباح بوده و شیعه ی 7 امامی ( اسماعیلیان نزاری ) بوده و حضرت علی (ع) رو به عنوان امام اولشون قبول داشتن و دیدن نام حضرت علی و نام های اسلامی چیز عجیبی در این بازی نیست ! هرچند که فرقه ی حشاشین یک فرقه ی افراطی بوده اما داستان های این بازی بسیار به واقعیت نزدیک بوده و نشانگر افکار حسن صباح و رهبر فرقه حشاشین بوده .
با تشکر
یا علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۹ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۹
در بازی کشیش قاتل هیچ توهینی به حضرت علی نشده.اساسین شخصیت اول است و با ظلم مبارزه میکند.
نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد