Gerdab.IR | گرداب

گرداب/ بیشترین بازتوییت‌ها یا حذف‌توییت‌ها در توییتر 2012

تاریخ انتشار : ۲۰ دی ۱۳۹۱

سایت توییتر بیشترین باز‌توییت‌ها را در سال 2012 اعلام کرد ولی هیچ‌گاه توییتر اعلام نکرد که چه توییت‌هایی را حذف و سانسور کرده است. خبر‌هایی که می‌توانست بیشترین باز‌توییت‌ها را داشته باشند.

بیشترین بازتوییت‌ها یا حذف‌توییت‌ها در توییتر 2012
به گزارش گرداب، سایت توییتر بیشترین باز‌توییت‌ها را در سال 2012 اعلام کرد.

بیشترین باز توییت متعلق به باراک اوباما است. اوباما بعد از انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، قبل از اعلام پیروزی خود در توییتر پیغام فرستاد "چهار سال دیگر".

این توییت بیشترین بازتوییت را در سال 2012 میلادی داشت و ساکنان بیش از 200 کشور جهان این توییت اوباما را بازتوییت کردند.

بیشترین بازتوییت بعدی متعلق به یک نوجوان آمریکایی است که معروفیتش را از انتشار کلیپ خوانندگیش در توییتر بدست آورد. در این توییت او در کنار کودک شش ساله‌ای دیده می‌شود که به یک نوعِ نادر از سرطان مبتلاست . این کودک که از هواداران او بود، در ماه سپتامبر گذشته جان سپرد. بیش از ۲۲۰ هزار نفر پیام او را بازتوییت کردند.

بعد از این دو توییت، سایت توییتر آمار دیگری از پر‌بیننده‌ترین توییت‌ها را اعلام کرده است:

- در طول ۱۶ روز بازی‌های المپیک لندن بیش از ۱۵۰ میلیون توییت در ارتباط با این رقابت‌ها منتشر شد. مراسم اختتامیه المپیک، زمینه‌ساز ارسال بیش از ۱۱۶ هزار توییت در هر دقیقه شد.

- در روز انتخابات آمریکا هم که به پیروزی باراک اوباما انجامید، بیش از ۳۱ میلیون توییت در ارتباط با رأی‌گیری و انتخابات ثبت شد.

- رقابت تیم‌های بارسلونا و چلسی در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا در ماه آوریل زمینه‌ساز ارسال ۱۸۴ هزار و ۵۳۵ توییت در دقیقه شد.

- "خانواده سلطنتی"؛ تنها چند دقیقه بعد از آن که کیت، عروس سلطنتی و ویلیام، شاهزاده بریتانیا اعلام کردند که در انتظار تولد اولین فرزندشان هستند، فضای توییتر مملو از پیام‌هایی در این‌باره شد. براساس اعلام سایت توییتر در آن روز و یک روز بعد، بیش از یک میلیون توییت در این ارتباط منتشر شد.

- "پله در توییتر"؛ یک ماه قبل از آغاز مسابقات یورو ۲۰۱۲ در ماه ژوئیه ۲۰۱۲ میلادی، پله، ستاره نام‌آور فوتبال برزیل به توییتر پیوست و به سوالات هوادارانش پاسخ داد.

-"دنیای آی‌وی‌وی"؛ هنرمند چینی که از مخالفان دولت چین به شمار می‌رود و تحت بازداشت خانگی بوده، برای ارتباط با جهان بیرون به اینترنت روی آورده است. او در ارتباط با توییتر چنین می‌گوید: "توییتر جهان مورد علاقه (من) است".

- "آغازگر تولد یک پاندا"؛ باغ‌وحش ملی واشنگتن عمل مربوط به لقاح مصنوعی یکی از پانداهای خود را به طور زنده توییت کرد. دوستداران پاندا در سراسر جهان مراحل این کار را با آخرین توییت‌های حساب کاربری این باغ‌وحش دنبال کردند.

- "پدر بهتر توییت می‌کند"؛ سر تیم برنرزلی، مبدع شبکه جهانی اینترنت (www)، هم‌زمان با حضور در مراسم افتتاحیه المپیک لندن به طور زنده توییت کرد: این، برای همه است.

- "پخش زنده از مریخ"؛ هم‌زمان با فرود و آغاز به کار کیوراسیتی (آزمایشگاه فضایی ناسا) در مریخ، آخرین وضعیتش به طور زنده در سایت توییتر منتشر می‌شد و اعضای تیمی که هدایت این عملیات را در اختیار داشتند، جهان را به طور مستقیم از مرکز فرماندهی، در جریان آنچه در مریخ می‌گذشت، قرار دادند.

- "طوفان از فضا"؛ زمانی که توفان سندی در سواحل شرق آمریکا جریان داشت، ایستگاه بین‌المللی فضایی در حال عبور از فراز این منطقه بود و فضانوردانی که در ایستگاه حضور داشتند، تصاویری را که ثبت می‌کردند، به طور زنده توییت کردند.

- "همه در استخر"؛ تابستان ۲۰۱۲ میلادی، یکی از حساب‌های کاربری توییتر به انتشار تصاویر زنده از عمق استخرهایی می‌پرداخت که رقابت‌های المپیک لندن در آن‌ها جریان داشت. این حرکت با استقبال کاربران توییتر روبه‌رو شد.

- "سخت‌ترین صعود"؛ نوبوکازو کوریکی، کوهنورد ژاپنی، مسیر صعودش به اورست را به طور زنده توییت کرد. هرچند او به دلیل شرایط نامساعد آب و هوا و جریان شدید باد نتوانست به قله برسد.

- "به خانه می‌رود"؛ آخرین سفر شاتل فضایی اندوور از دیگر خبرهایی بود که با اقبال کاربران توییتر همراه بود. این شاتل روی یک هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ به خانه جدیدش در لوس‌آنجلس رفت و تعداد زیادی از کاربران توییتر، در طول مسیر شاتل از آن عکس گرفتند و توییت کردند.

- "عمیق‌ترین توییت"؛ جیمز کامرون، فیلمساز آمریکایی با یک زیردریایی ویژه، خود را به درازگودال ماریانا در اقیانوس آرام رساند. او اولین فردی شد که از عمق ۳۵ هزار و ۷۵۵ فوتی عمق دریا توییت کرد.

تعجب نکنید، این‌ها همه مهمترین اخباری هستند که در 2012 در سایت توییتر بیشترین بازتوییت را داشته‌اند. چه دنیای زیبایی و چه دنیای پر از صلح و آشتیی.

سایت توییتر بیشترین باز‌توییت‌ها را در سال 2012 اعلام کرد ولی هیچ‌گاه توییتر اعلام نکرد که چه توییت‌هایی را حذف و سانسور کرده است. خبر‌هایی که در توییتر می‌توانست بیشترین باز‌توییت‌ها را داشته باشند:

- قتل عام بیست کودک بی‌گناه در مدرسه‌ای در آمریکا

- جنگ هشت روزه اسرائیل با مردم مظلوم غزه که صهیونیست‌ها از هیچ‌گونه جنایتی دریغ نکردند و صدها انسان را به خاک و خون کشیدند.

- نسل‌کشی مردم میانمار به جرم مسلمان بودن‌، که به طرز فجیعی کشته شدند.

و اخبار بی‌شمار دیگر که می‌توانست بیشتریت باز‌توییت‌ها را داشته باشند که حذف‌توییت شدند، چرا که هر خبری که ردی از صهیونیست‌ها در آن باشد، یا این‌که هویت آن‌ها را لگدمال کند به سرنوشت حذف و سانسور تبدیل می‌شود.