Gerdab.IR | گرداب

مستهجن‌نگاری در اینترنت و تاثیر آن بر جوانان و نوجوانان

تاریخ انتشار : ۱۷ بهمن ۱۳۹۱

این سایت‌ها برای سست‌کردن خانواده و از بین‌بردن فرهنگ و تبلیغ ضد فرهنگ از هیچ روشی دریغ نمی‌کنند به‌طوری که ارتباط جنسی با محارم، همجنس‌گرایی و... را امری عادی و حق طبیعی هر انسان جلوه داده و قبح این گناه خانمان‌سوز را ریخته و باعث تباهی فرد، خانواده و حتی یک جامعه می‌شوند.

مستهجن‌نگاری در اینترنت و تاثیر آن بر جوانان و نوجوانانبه‌ گزارش گرداب‌، در حال حاضر چندین هزار سایت و وبلاگ اینترنتی وجود دارد که حاوی تصاویر مستهجن می باشد. اگر تا پیش از این، استفاده ابزاری از زنان در تبلیغ لباس و کالاهای لوکس در کشورهای غربی معمول بود، این سایت‌ها پا را فراتر نهاده و صحنه‌های ارتباط جنسی را به طور آشکارا تبلیغ می‌کنند.

مطالب مستهجنی که این سایت‌ها منتشر می‌کنند به قدری زننده و مخرب است که بنیان بسیاری از خانواده‌ها را سست کرده و بعضاً موجب تباهی خانواده‌ها می شود.

این سایت‌ها برای سست‌کردن خانواده و از بین‌بردن فرهنگ و تبلیغ ضد فرهنگ از هیچ روشی دریغ نمی‌کنند به‌طوری که ارتباط جنسی با محارم، همجنس‌گرایی و... را امری عادی و حق طبیعی هر انسان جلوه داده،قبح این گناه خانمان‌سوز را ریخته و باعث تباهی فرد، خانواده و حتی یک جامعه می‌شوند.

روانشناسان بر اساس تجربیات خود در مواردی که با کودکان و نوجوانان سر و کار داشته‌اند، متفقاً بر این باورند، پسرانی که با تصاویر خشونت‌آمیز و مستهجن سر و کار داشته‌اند، تماماً انگیزه‌های هوس مدارانه ای نسبت به دختران پیدا کرده‌اند؛ در عین حال دخترانی که به این فضا آلوده شده‌اند پاسخ مثبتی به این‌گونه تمایلات جنس مخالف داده‌اند.

"مری والاس" نویسنده و روان‌پزشک کودک و خانواده چنین می گوید: "این گونه تصاویر، جنبه بسیار نامطلوب مسایل جنسی را – که به هرزگی می انجامد- منتقل می‌کند."

روانشناسان معتقدند، دیدن این تصاویر توسط جوانان و نوجوانان گذشته از آسیب‌های عاطفی و روانی و نیز خطرات آسیب‌های جسمانی‌ای که برای آن‌ها رغم می‌زند و به تصویر کشیدن صحنه‌های تجاوز جنسی (حتی تجاوز به محارم) در این سایت‌ها موجب‌شده تاثیر بسیار جبران‌ناپذیری را برای نوجوانان ایجاد کند؛ حتی در بعضی از موارد نوجوانان را ترغیب کرده تا دست به انجام چنین عمل قبیح و زننده ای بزنند.

تاثیرات تصاویر مستهجن منتشر شده در این‌گونه سایت‌ها به حدی برای نوجوانان خطرناک است که علاوه بر تجاوز، ممکن است منجر به مرگ یک یا چند نفر شود. به همین دلیل است که جنگ نرم، جنگی است که صدمات و تلفاتش سنگین‌تر و غیر قابل شمارش است و خسارت و صدماتی که این فضا به یک فرد یا جامعه وارد می کند در بعضی از موارد جبران‌ناپذیر بوده است.

بنابر گزارش‌های منتشر‌شده، دختر 13 ساله‌ای اهل ایالت " کِنه‌تیکِت" از طریق اتاق‌های گفت‌و‌گوی اینترنتی با مرد 24 ساله‌ای آشنا شده و ارتباط عاشقانه بر قرار می‌کند و در حال حاضر این مرد متهم به قتل آن دختر است. این مرد اقرار کرده است که قصد کشتن وی را نداشته و بر اثر هیجان جنسی به طور ناخواسته او را خفه کرده است.

این مطلب ادامه دارد...