Gerdab.IR | گرداب

توئیتر جبران مافات می‌کند؟

بازی جدید داعش با توئیتری‌ها!

تاریخ انتشار : ۱۸ شهريور ۱۳۹۳

یکی از حساب‌های کاربری توئیتر وابسته به گروه تروریست‌های تکفیری داعش، مستقیم‌ شماری از کارمندان شبکه اجتماعی توئیتر را ‌خطاب قرار داده و آن‌ها را تهدید به قتل به دست اعضای این گروه کرده است.

به گزارش گرداب و به نقل از تابناک، توئیت‌های مربوط به دعوت برای قتل کارمندان توئیتر، نخستین بار در شامگاه روز یکشنبه، سلسله‌وار بر روی این شبکه اجتماعی قرار گرفت و قاتلین گروه تکفیری داعش را به قتل کارمندان این شبکه اجتماعی دعوت کرده است.

این موضوع بیش از همه در ارتباط با بازی گربه و موش توئیتر و داعش است که طی آن توئیتر طی ماه‌های اخیر برای جلوگیری از تبلیغات افراد وابسته به گروه تروریستی داعش، ظاهراً اقدام به رصد حساب‌های کاربری آن‌ها و افراد وابسته به آن‌ها و تعطیل کردن این حساب‌های کاربری کرده است.

هرچند داعش و افراد وابسته به آن بار‌ها درباره این کار توئیتر هشدار داده بودند، اکنون پای را یک گام فرا‌تر گذاشته‌ و مستقیم‌ به قتل کارمندان توئیتر دعوت کرده‌اند.

این توئیت‌ها که به زبان عربی منتشر شده، از سوی یک حساب کاربری با نام DAWLAMOON در این شبکه اجتماعی منتشر شده است که در زیر می‌توانید این توئیت‌ها و ترجمه آن‌ها را ببینید.

بازی جدید داعش با توئیتری‌ها!
ایده_حمله_گرگ_تنها زمان آن فرا رسیده ‌که پاسخ مدیران توئیتر را با حمله‌ مستقیم به کارمندان این شرکت و قتل آنها بدهیم. کسانی که این کار بزرگ را به دوش می‌کشند، همان گروه‌های خفته مرگ هستند.

بازی جدید داعش با توئیتری‌ها!
ایده_حمله_گرگ_تنها مدیران توئیتر باید بدانند که اگر کمپین خود را‌ علیه ما در دنیای مجازی متوقف نکنند، ما جنگ آنها را به دنیای واقعی و ‌روی زمین منتقل می‌کنیم.

بازی جدید داعش با توئیتری‌ها!
ایده_حمله_گرگ_تنها هر کارمند توئیتری که در شهر سانفرانسیسکو زندگی می‌کند، باید این نکته را بداند و از این پس مراقب خود باشد، زیرا شاید جلو‌ در‌ منزل وی گرگی تنها منتظر قتل وی باشد.

بازی جدید داعش با توئیتری‌ها!
حمله_به_کارمندان_توئیتر در دستور کار مجاهدین و گرگ‌های تنها در سراسر اروپاست.

توئیتر اکنون این حساب کاربری را بسته است. مدیران توئیتر بر این باورند که این حساب کاربری متعلق به یکی از افراد جبهه النصره است که از گروهای نزدیک و وفادار به تکفیری‌های داعش است. البته هنوز کاملا مشخص نیست که آیا این توئیت‌ها از سوی داعش رسما منتشر شده ‌یا خیر؛ اما این حساب کاربری و توییت‌های آن در انجمن‌های مرتبط با داعش به شکلی فراگیر مورد رجوع قرار گرفته است.

بازی جدید داعش با توئیتری‌ها!

طی چند سال اخیر که فعالیت گروه تکفیری داعش در شبکه‌های اجتماعی -مخصوصاً توئیتر و فیس‌بوک و یوتیوب- شدت گرفته است، بسیاری از ناظران این سه شبکه اجتماعی را به همکاری با این گروه و عدم حذف حساب‌های کاربری آن‌ها و ترویج خشونت متهم کردند.