Gerdab.IR | گرداب

دکتر مسعودی؛ کارشناس رسانه:

فضای مجازی می‌تواند جایگاه ادبیات را در سطح بین‌المللی ارتقا دهد

تاریخ انتشار : ۲۹ شهريور ۱۳۹۳

یک کارشناس معتقد است که فضای مجازی می‌تواند با صرف کمترین هزینه و زمان فرهنگ و ادبیات ایران را در سطوح بین المللی معرفی و ارتقا دهد.

به گزارش گرداب، امیدعلی مسعودی، کارشناس رسانه در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران گفت: در گذشته یک انجمن ادبی برای برگزاری یک نشست مجبور بود، که با صرف هزینه و زمان اعضا را در پارک، خانه و یا محل کار دعوت کند و بازخورد مناسبی هم دریافت نمی‌کرد.

وی افزود: در حال حاضر در شبکه‌های اجتماعی و مجازی، اطلاع رسانی و فراخوان با کمترین هزینه انجام می‌شود و انجمن‌های ادبی می‌تواند به صورت فرا منطقه‌ای فعالیت کنند.

مسعودی افزود: برای مثال یک شبکه ادبی در فضای مجازی در تهران تشکیل می‌شود، ولی مخاطب خود را در تاجیکستان، افغانستان دارد و در کمترین زمان با ارسال نظرات خود می‌توانند در این نشست ادبی شرکت کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: با توجه به اینکه ناشران و نویسندگان با مشکل پایین آمدن شمارگان چاپ روبه‌رو هستند، نویسندگان می‌توانند از طریق انتشار آثار خود از فضای مجازی از آثار خود بهره برداری لازم را داشته باشند.

مسعودی اظهار داشت: این فضای مجازی برای شاعران و نویسندگان جوان بستری را آماده می‌کند تا این افراد به خاطر نداشتن توان مالی آثار خود را نشر دهند.

وی تصریح کرد: در کنار این شبکه‌های ادبی باید از اساتید اهل فن و پیشکسوت استفاده کرد تا اعضای این شبکه‌ها در مسیر صحیح قدم بردارند.

وی خاطرنشان کرد: این فضا بستری را فراهم می‌کند تا با کمترین هزینه، فرهنگ و ادب فارسی به همگان معرفی شود.