Gerdab.IR | گرداب

مجوز انتشار صوت و فیلم در فضای مجازی اعطا می‌شود:

نوشداروی سازمان تنظیم مقررات بعد از 16 سال!

تاریخ انتشار : ۰۸ مهر ۱۳۹۳

قائم مقام سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با تاکید براینکه مجوز ارائه صدا و تصویر از طریق خطوط پرسرعت ثابت صادر می شود، گفت: در راستای نهضت تولید و توزیع محتوای داخلی این مجوز به صورت غیر انحصاری به همه متقاضیان با شرایطی آسان اعطا می شود.

به گزارش گرداب و به نقل از مهر، لطف الله سبوحی گفت: با گسترش پهن باند در کشور، فراهم کردن محتوای مفید و به خصوص بومی از اولویت های ما بوده که در این راستا ایجاد شبکه هایی که سرویس ویدئو را با بالاترین کیفیت و سرعت و با کمترین تاخیر به کاربران برسانند یکی از بهترین گزینه ها است.

وی با بیان اینکه در تمام دنیا عمده محتوای موجود در شبکه ها بصورت ویدئو است، گفت: در این راستا اولین مجوز ارائه صدا و تصویر بر بستر های شبکه های مخابراتی مبتنی بر IP اعطا می شود تا به وسیله شبکه توزیع و بطور کلی محتوای صدا و تصویر مورد نیاز مردم با بهترین کیفیت فراهم شود.

قائم مقام سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کسب مجوز صدا و تصویر از طریق خطوط پرسرعت ثابت که با استفاده از پروتکل اینترنت ممکن می شود را یکی از شروط ارائه این سرویس خواند و گفت: دریافت کنندگان این مجوز می توانند بانک فیلم های دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و صدا و سیما را از طریق خطوط پرسرعت ثابت ارائه دهند.

به گزارش گرداب، این در حالی است که نزدیک به 16 سال است صدا و تصویر از طریق اینترنت بدون مجوز هیچ نهادی در حال انتشار است و این موضوع تبدیل به یک اتفاق عادی شده است.

به نظر می‌رسد کسب مجوز هر نوع صوت و فیلم در اینترنت از وزارت ارشاد یا صداوسیما، موضوعی است که با توجه به ساختارهای موجود در اینترنت، نیازمند یک تجدیدنظر است.