مقامات دفتر تحقیقات فدرال آمریکا شخصی را معرفی کرده‌اند و مدعی شده‌اند که او مسؤولیت فعالیت‌های مرتبط با شبکه‌های اجتماعی گروهک داعش را به عهده دارد.
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۳ - ۱۲:۰۵
کد خبر: ۱۳۲۰۷
به گزارش گرداب و به نقل از ایرنا، «احمد ابوسمره» (32 ساله) مسوول و مغز متفکر پایگاه های اجتماعی و تبلیغات گروه تروریستی - تکفیری داعش در فرانسه متولد شده و در آمریکا بزرگ شده است.

به گزارش تلویزیون لبنانی الجدید، دفتر تحقیقات فدرال آمریکا در ماه نوامبر سال 2009 اعلام کرد که احمد ابوسمره در فهرست عناصر تروریستی قرار دارد.

آمریکایی‌ها باز هم یک نفر را معرفی کردند!
احمد ابوسمره

دفتر تحقیقات فدرال آمریکا دستور بازداشت ابوسمره را به اتهام ارتکاب جنایات تروریستی صادر کرد و همین باعث شد سووالاتی درباره زندگی و فعالیت های او که تا آن زمان اصلا برای رسانه ها شناخته نشده بود، ایجاد شود.

این دفتر وعده داد، هر کسی که بتواند ابوسمره را پیدا کند و به مقامات آمریکایی اطلاع بدهد، 50 هزار دلار پاداش مالی می گیرد.

روزنامه فرامنطقه ای الحیات نیز نوشت: اسم ابوسمره اکنون بار دیگر بر سرزبان ها افتاده، زیرا مشخص شده که وی مسوول بخش پایگاه های اجتماعی داعش و ناظر بر اداره عملیات تبلیغات رسانه ای گسترده این گروه است که اکنون به خطرناکترین گروه تروریستی در جهان تبدیل شده است.

روزنامه دیلی میل انگلیس نیز اوایل ماه گذشته میلادی در گزارشی نوشت: ابو سمره در فرانسه متولد شده، در حوم شهر بوستون آمریکا بزرگ شده و دارای دو تابعیت سوری و آمریکایی است.

ابوسمره در مدرسه ای کاتولیک درس خوانده و بعدها به یک دانشکده آمریکایی رفته و در زمینه استفاده از فن آوری ها، درس خوانده و خبره شده و حتی مدتی در یک شرکت در همین زمینه کار کرده است.

دیلی میل افزود: ابوسمره در زمینه رایانه و پایگاه های اجتماعی به یک نیروی حرفه ای تبدیل شد و به همین دلیل داعش تلاش کرد، او را برای برقراری ارتباط با شهروندان آمریکایی، اروپایی و کانادایی استخدام کند.

ماموریت او برقراری با این شهروندان از طریق پایگاه های اجتماعی و اقناع کردن آنها برای پیوستن به داعش است.

مقامات آمریکایی تاکید کرده اند که ابوسمره مهارت خود در حوزه فن آوری را در خدمت پایگاه های اجتماعی مثل فیس‌بوک، توییتر و یوتیوب قرار داده تا بتواند افکار و اندیشه های تند و افراطی داعش را تقویت کند.

پایگاه آمریکایی ای بی سی نیوز در سال 2004 نوشت: ابوسمره به عراق سفر و کار خود را ابتدا با بخش رسانه ای شبکه القاعده شروع کرد.

«کران رامسی» از مسوولان دفتر تحقیقات فدرال آمریکا گفته است که تلاش های زیادی در سراسر جهان برای یافتن ابوسمره صورت گرفته است.

داعش از فناوری های جدی برای نمایش نوارهایی در پایگاه های اجتماعی که شبیه نوارهای هالیوودی است و همچنین پخش پیام های صوتی و تصویری استفاده می کند تا بتواند زمینه پیوستن عناصر بیشتری بویژه از کشورهای غربی و انگلیس را به خود فراهم کند و این ابوسمره است که بر این بخش نظارت و مدیریت می کند.
برچسب اخبار:
نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد