Gerdab.IR | گرداب

دبیر کمیته فضای مجازی وزارت ورزش خبر داد:

راه‌اندازی شبکه اجتماعی جوانان؛ به‌زودی

تاریخ انتشار : ۱۹ آبان ۱۳۹۳

مشاور وزیر ورزش و جوانان در امور جوانان گفت: بیش از 90 درصد از کاربردهای توسعه فضای مجازی می‌تواند در جهت منابع اقتصادی و اجتماعی کشور باشد ولی این مزایا ناشناخته باقی مانده و فقط آسیب‌ها بزرگنمایی می‌شود.

به گزارش گرداب و به نقل از سیتنا، محمدرضا رستمی با حضور در غرفه وزارت ورزش و جوانان در بیستمین نمایشگاه مطبوعات، با بیان اینکه به زودی شبکه اجتماعی جوانان را راه‌اندازی می‌کنیم، اظهار کرد: مرحله آزمایشی این شبکه اجتماعی تا پایان امسال راه‌اندازی و مرحله نهایی آن تا سه ماهه اول سال 94 راه‌اندازی می‌شود.

دبیر کمیته فضای مجازی وزارت ورزش و جوانان، افزود: مقدمات راه‌اندازی شبکه اجتماعی جوانان انجام شده و در حال انجام کارهای فنی آن هستیم. فرصت‌هایی در این شبکه طراحی شده که باعث می‌شود تعداد بسیار زیادی از جوانان به عضویت آن درآیند.

رستمی گفت: در حال حاضر گزارش‌های هدفمندی در جهت بیان مضرات استفاده از فضای مجازی تولید و به مسئولان ارائه می‌شود و این کار باعث می‌شود که آنان از این فضا احساس تهدید کنند. این در حالی است تهیه‌کنندگان این گزارش شناخت دقیق و درستی از فضای مجازی ندارند.

وی تاکید کرد: بیش از 90 درصد از کاربردهای توسعه فضای مجازی می‌تواند در جهت منابع اقتصادی و اجتماعی کشور باشد ولی این مزایا ناشناخته باقی مانده و فقط آسیب‌ها بزرگنمایی می‌شود.

دبیر کمیته فضای مجازی وزارت ورزش و جوانان درباره اقدامات وزارت ورزش و جوانان در حوزه فضای مجازی اظهارکرد: این وزارتخانه تلاش می‌کند تمام کارکردهای فضای مجازی را معرفی و برنامه عملی برای معرفی هرکدام از آنها داشته باشد تا برخوردهای سلبی و منفی با این فضا کاهش یابد.