Gerdab.IR | گرداب

ضمن تکذیبیه‌ای اعلام شد:

وزارت اطلاعات با شایعه‌پراکنان شبکه‌های ارتباطی برخورد می‌کند

تاریخ انتشار : ۰۹ بهمن ۱۳۹۳

وزارت اطلاعات با انتشار بیانیه‌ای، شایعات منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی به نقل از وزیر اطلاعات را تکذیب کرد و اعلام کرد که با شایعه‌کنندگان برخورد خواهد کرد.

گرداب: در پی انتشار برخی شایعات به نقل از سیدمحمود علوی، وزیر اطلاعات در شبکه‌های اجتماعی و ارتباطی، وزارت اطلاعات تکذیبیه‌ای را به شرح زیر صادر کرد:

به آگاهی ملت شریف ایران می رساند، بیانیه ها و اظهارات وزیر اطلاعات فقط از طریق سایت این وزارت خانه و رسانه های رسمی کشور منتشر می گردد و سایر اظهار نظرها و بیانیه هایی که به نقل از ایشان در خارج از این مجاری اعلام و یا منتشر می شود مورد تایید این وزارت خانه نیست.

همچنین وزارت اطلاعات  همواره پیگیری قانونی انتشار اخبار نادرست و خلاف واقع را که موجب تشویش اذهان عمومی می شود، برای خود محفوظ می داند.

متاسفانه به تازگی برخی افراد در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی با اهدافی که وزارت اطلاعات اشراف کافی بر آنها دارد، درصدد تشویش اذهان عمومی هستند. به طور مثال در برخی از این شبکه ها، نقل قول هایی ازحجت الاسلام و المسلمین دکتر سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات مبنی بر «خروج مدیرعامل یکی از بانک های خصوصی از کشور» منتشر شده که از اساس کذب محض است.

وزارت اطلاعات وظیفه دارد با اقدامات اطلاعاتی و شناسایی، با تولید و منتشرکنندگان این شایعات که قصد برهم زدن فضای عمومی و امنیت کشور را دارند، به شدت برخورد کند و نتایج آن را به اطلاع مردم برساند.