Gerdab.IR | گرداب

وزیر ارتباطات:

بسیج می‌تواند در بومی‌سازی برنامه‌های کاربردی به ما کمک کند

تاریخ انتشار : ۱۳ بهمن ۱۳۹۳

وزیر ارتباطات گفت: امروز نگاه ما به بسیج یک نیروی اثرگذار در همه حوزه ها از جمله حوزه ict کشور است و می تواند در نهضت محتوایی و بومی سازی برنامه های کاربردی، شبکه ها، نرم افزارها و اپلیکیشن ها به ما کمک کنند.

محمود واعظی با حضور در جمع بسیجیان مخابرات با اشاره به نقش مستقیم ICT در زندگی امروز جامعه و خانواده گفت: این حوزه در تمام شئونات و سبک زندگی مردم اثرگذار است و همین مسئولیت را بسیار سنگین کرده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به شکل گیری دو تفکر درباره فضای مجازی در جامعه ایران گفت: برخی می گویند چون در فضای مجازی کمتر حضور اثرگذار داریم پس باید این فضا مسدود شود. دسته دوم نیز این نگرش را دارند که باید حضور جدی و فعال داشت و از این فضا برای تبلیغ و انتشار تفکرات ناب اسلام، شیعه و نظام مقدس جمهوری اسلامی استفاده کرد.

وی در ادامه گفت: تفکر ما در دولت تفکر دوم است که در دیدار به مراجع و علمای قم نیز این موضوع را اعلام کرده‌ام.

واعظی گفت: امروز با تدابیر مقام معظم رهبری و تاسی از نگرش ناب امام راحل (ره) بسیج همواره در خدمت مردم بوده و از اهداف خود خارج نشده است. همین عوامل سبب شده تا بسیج وابسته به هیچ حزب، جریان یا گروه خاصی نباشد بلکه متعلق به شجره طیبه ملت است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: امروز نگاه ما به بسیج یک نیروی اثرگذار در همه حوزه ها از جمله حوزه ict کشور است و می تواند در نهضت محتوایی و بومی سازی برنامه های کاربردی، شبکه ها، نرم افزارها و اپلیکیشن ها به ما کمک کنند.