Gerdab.IR | گرداب

با سامانه تشخیص نفوذ صورت می گیرد؛

محافظت از خطوط تولیدی کشور در برابر بدافزارها

تاریخ انتشار : ۰۱ تير ۱۳۹۴

سیستم تشخیص نفوذ صنعتی با قابلیت محافظت از خطوط تولیدی در سازمان های صنعتی در برابر حملات سایبری تولید و پیاده سازی شد.

عادل ملک پور مجری این طرح با بیان اینکه سیستم تشخیص نفوذ صنعتی و سازمانی در ۱۵۰ نقطه کشور هم اکنون نصب و راه اندازی شده است، اظهار داشت: این محصول بومی، قابلیت محافظت از خطوط تولید در سازمان های صنعتی برای جلوگیری از انواع بدافزارها را دارد.

وی با تاکید بر لزوم محافظت از مراکز و نقاط حساس و حیاتی در راستای اهداف پدافند غیرعامل کشور گفت: این سیستم به دلیل استفاده از سیستم عامل بومی، از نظر امنیتی کاملا مورد اعتماد بوده و برای خطوط تولید در سازمان های صنعتی کاربرد دارد.

ملک پور با اشاره به اینکه پیش از این نیز سیستم مدیریت یکپارچه تهدیدات سایبری توسط شرکت توسعه سیستم سانای برای مراکز مختلف سازمانی عملیاتی شد افزود: سیستم فعلی قدرت تشخیص نفوذ و کنترل گیت وی از نفوذ ویروس ها و نیز ماژولهایی برای انواع آنتی ویروس دارد.

وی با بیان اینکه مشتریان این سیستم علاوه بر سازمان های صنعتی دولتی و وزارتخانه ها، دانشگاه ها و مراکز علمی آموزشی نیز خواهند بود، ادامه داد: نمونه آزمایشگاهی این محصول پیش از این عملیاتی شده و هم اکنون نسخه اصلی آن قابلیت پیاده سازی در سازمان های بزرگ صنعتی را دارد و می تواند تا ۵ گیگابیت بر ثانیه برای تست نفوذ، خروجی بدهد.