Gerdab.IR | گرداب

این دو بازی اندرویدی را نصب نکنید

تاریخ انتشار : ۲۲ تير ۱۳۹۴

تاکنون حدود یک میلیون کاربر توسط بدافزار اندرویدی سارق اطلاعات فیس بوک آلوده شده و مورد حمله هکرها قرارگرفته‌اند.

به گزارش گرداب به نقل از سایبر بان از زمانی که بدافزارهای سیستم‌عامل اندروید بازار نرم‌افزارهای گوگل را نشانه گرفته‌اند، هیچ‌گاه نمی‌توان آمار دقیقی از تعداد افرادی که توسط این بدافزارها آلوده شده‌اند را اعلام کرد. شاید قربانیان این بدافزارها هزاران و یا صدها هزار نفر باشند که بخش عظیمی از آنها از آلوده شدن تلفن‌های همراهشان بی اطلاع هستند.

موسسه امنیت سایبری ESET به تازگی آماری در مورد تعداد افرادی که توسط بدافزار سارق اطلاعات فیس بوک سیستم عامل اندروید آلوده شده‌اند منتشر کرده و تعداد تقریبی این افراد را حدوداً یک میلیون نفر اعلام کرده است. بدافزار مورد نظر توسط یک بازی پر طرفدار اندرویدی به نام "‌Cowboy Adventure " منتشر شده است و هدف این بدافزار جمع آوری نام‌های کاربری و رمزهای عبور کاربران فیس بوک اعلام شده است. بازی Cowboy Adventure یکی از بازی‌های پرطرفدار سبک دو بعدی برای سیستم عامل اندروید است که روزانه توسط هزاران کاربر در سطح دنیا دانلود و نصب می‌شود.
 
البته کارشناسان این بدافزار را در یکی دیگر از بازی‌های اندرویدی نیز شناسایی کرده‌اند که نام این بازی " Jump Chess" است.

بعد از نصب این بازی‌ها بر روی تلفن همراه، بدافزار مورد نظر وارد عمل شده و یک صفحه مرورگر جعلی را بر روی صفحه گوشی تلفن همراه کاربر باز می‌کند که در آن اطلاعات حساب کاربری فیس بوک از کاربر خواسته می‌شود. در حقیقت این صفحه مرورگر جعلی بوده و در پی سرقت اطلاعات حساب کاربری است.
 

البته به‌تازگی گوگل خبری را مبنی بر حذف این برنامه بازی منتشر کرده است و به کاربران نیز توصیه کرده است که این بازی‌ها را از روی گوشی تلفن همراه خود حذف کنند. همچنین در خبر گوگل آمده است که کاربران مراقب نسخه‌های مختلف این بازی باشند که بر روی وب‌سایت‌های دیگر برای دانلود قرار گرفته است.این دو بازی اندرویدی را نصب نکنیداین دو بازی اندرویدی را نصب نکنید