Gerdab.IR | گرداب

قائم‌مقام ‌سازمان صدا و سیما:

امسال؛ زمان بهره‌برداری از«تلویزیون تعاملی»

تاریخ انتشار : ۱۰ مرداد ۱۳۹۴

قائم‌مقام رئیس سازمان صدا و سیما در امور رسانه‌های نوین گفت: تا پایان امسال «تلویزیون تعاملی» در ایران به بهره‌برداری می‌رسد و امید می‌‌رود در سال‌های آینده در اختیار عموم مردم قرار بگیرد.

به‌گزارش گرداب به نقل از خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، مهدی اخوان بهابادی ظهر امروز در مراسم بهره برداری از پروژه‌های فنی صدا و سیمای خراسان رضوی که در سالن آمفی‌تئاتر مجموعه فرهنگی رضوان برگزار شد، اظهار داشت: مرکز خراسان رضوی جزو استان‌ها و مراکز پیشتاز کشور در زمینه خدمات رسانی است.
 
وی تصریح کرد: متوسط پوشش دیجیتال کشور در حدود 85 درصد است و در این استان میزان پوشش شبکه دیجیتال نزدیک به 10 درصد از متوسط کشوری بالاتر بوده و باید دقت کرد که هرچقدر این درصد بالاتر می‌رود امکان افزایش آن بسیار سخت‌تر می‌شود.
 
قائم مقام رئیس سازمان صدا و سیما در امور فنی و رسانه‌های نوین افزود: زحمت و سرمایه گذاری مورد نیاز برای افزایش ضریب نفوذ در درصدهای بالاتر بیشتر از درصدهای پائین است، لذا می‌توان حدس زد که این مرکز تا چه حد امکانات فنی را برای پیشبرد این امر فراهم کرده است.
 
وی تجهیز شدن به تکنولوژی‌های روز را یک ضرورت دانست و خاطرنشان کرد: در حال حاضر بسیاری از کشورها به این تکنولوژی مجهز شده‌اند و ایران نیز باید در این مسیر گام بردارد.
 
اخوان بهابادی بیان کرد: در دنیای حاضر دوره رسانه یک‌سویه، گذشته است، امروزه با حضور فناوری‌های جدید پارادایم‌های موجود در رسانه تغییر کرده، اگر این موضوع در صدا و سیمای ایران رعایت نشود و به این فناوری مجهز نشویم نقش رسانه به‌شدت کمرنگ می‌شود.
 
وی همچنین با ابراز اینکه یکی از بارزترین سیاست‌های ابلاغی مقام رهبری استفاده از رسانه‌های نوین است، تأکید کرد: در این راستا تا پایان امسال «تلویزیون تعاملی» در ایران به بهره برداری می‌رسد و امید می‌رود در سال‌های آینده در اختیار عموم مردم قرار بگیرد.
 
وی عنوان کرد: خراسان رضوی امکانات مناسبی دارد و امید می‌رود با همت عالی صدا و سیمای خراسان رضوی و مسئولان استانی در راه‌اندازی تلویزیون تعاملی نیز پیشتاز باشد.
 
قائم مقام رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در امور فنی و رسانه‌های نوین افزود: همچنین باید بتوان برای مخاطبان امکان بازگشت زمان در برنامه‌های تلویزیونی را فراهم کرد، همچنین باید بتوان از محتواهای درخواستی نیز استفاده کرد.
 
اخوان بهابادی تصریح کرد: به‌عبارت دیگر باید کنار کانال‌های ملی و استانی انبوهی از محتواها وجود دارد که قابل پخش نیستند ولی مخاطب می‌تواند از این برنامه‌ها انتخاب داشته باشد.