Gerdab.IR | گرداب

دستگاه کارت خوان نانو وارد بازار شد

تاریخ انتشار : ۱۳ مرداد ۱۳۹۴

به تازگی یک دستگاه کارت خوان مبتنی بر فناوری نانو شاخته شده که به قدری کوچک است که می تواند برای سخت افزارهای مختلف به کار گرفته شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، شرکت آراف ایدیز (RF IDeas) دستگاه کارت‌خوان جدیدی به بازار عرضه کرده است. این دستگاه که pcProx Nano نام دارد مجهز به کارت‌هوشمندی است که برای تأیید هویت افراد می‌تواند استفاده شود. این دستگاه بی‌نیاز از کلمه عبوری و پسورد است. ‌برخلاف کارت‌خوان رایج، این ابزار به قدری کوچک است که می‌تواند برای سخت‌افزارهای مختلف به کار گرفته شود.
 
این دستگاه با دو شکل مختلف عمودی و افقی تولید و به بازار عرضه می‌شود. از آنجایی که حق انتخاب میان این دو شکل وجود دارد، کاربردهای متعددی را می‌توان برای این دستگاه متصور بود. برای مثال از آن می‌توان برای موارد امنیتی، ردیابی، ممیزی و تأیید استفاده کرد.
 
کارگران سیار که در اماکن مختلف مشغول به کار هستند به راحتی می‌توانند با استفاده از این ابزار هویت خود را برای ورود به محل‌های مختلف اثبات کنند. با کمک این فناوری دیگر نیاز به استفاده از کلمه عبوری و رمز نیست در حالی که امنیت زیادی دارد.
 
یکی از مزایای این فناوری کوچک بودن آن است به طوری که به سادگی می‌توان آن را درون تبلت یا کامپیوترهای شخصی All in one به کاربرد. برخلاف کارت‌خوان عمودی، نوع افقی آن که به horizontal pcProx Nano شهرت دارد و به قدری کوچک است که می‌تواند برای سخت‌افزارهای مختلف به کار گرفته شود. این ابزار برای دستگاه‌هایی که پورت USB آنها باید نمایه تخت داشته باشد بسیار ایده آل است.
 
این ابزار با ۰.۱۴ اونس وزن، بسیار کوچک بوده و برای کاربردهایی نظیر سلامت، سیستم‌های دولتی، ایمنی عمومی و شرکت‌ها مناسب است. کارت‌خوان جدید این شرکت برای استفاده در سیستم‌های مختلف قابل انطباق است.
 
آراف ایدیز یکی از شرکت‌های پیشرو در حوزه تولید کارت‌خوان‌های تشخیص هویت برای ساختمان‌ها و کامپیوترهاست. ادوات ساخت این شرکت بی‌نیاز از تماس مستقیم بوده و مجهز به کارت‌‌های هوشمند است. از این تجهیزات می‌توان در حوزه‌های مختلف استفاده کرد به طوری که در حال حاضر شرکت‌های خصوصی متعددی از این نوع فناوری بهره‌مند هستند.