Gerdab.IR | گرداب

«اندروید وان» 30 دلاری گوگل در هند!

تاریخ انتشار : ۱۹ مرداد ۱۳۹۴

گوگل پروژه موسوم به گوشی هوشمند «اندروید وان» را درهند باسیاستی جدید دنبال می‌کند.

به گزارش گرداب از خبرآنلاین، گوگل مبتکر «اندروید وان» است که می‌خواهد تولید و پشتیبانی از گوشی‌های تماماً اندرویدی-گوگلی برای کاربران تازه‌کار با سرعت‌پایین اینترنت را مستقلاً در هند بر عهده بگیرد.
 
پیش‌تر اعلام‌شده بود گوشی‌های تولیدی این پروژه 100 دلار قیمت دارند اما «راجان آناندان» مدیر گوگل در منطقه هند و جنوب شرق آسیا ضمن کلید خوردن مجدد پروژه اعلام کرد قصد تولید گوشی‌هایی باقیمت 30 دلار و حداکثر 50 دلار رادارند.
 
هرچند پلتفرم مذکور برای همه سازندگان گوشی‌های هوشمند باز است اما هدف از پروژه «اندروید وان» قطع هزینه‌های تولید و پشتیبانی است که معمولاً توسط سازندگان واسط روی قیمت نهایی گوشی اعمال می‌شود ولی گوگل قصد دارد با انجام کل پروژه توسط مهندسان خود، سبب قطع هزینه‌های تحمیلی شده و گوشی را به قیمت 30 الی 50 دلار راهی بازار کند.
 
بر اساس تعاریف موجود، این پروژه قرار بوده در هند، بنگلادش، نپال، اندونزی ، فیلیپین و سری‌لانکا اجرا شود و گوشی‌هایی بانام میکرو مکس، اسپایس و کربن در سپتامبر 2014 در هند توزیع شد ولی به دلایلی قطع توزیع شد که اینک گوگل می‌خواهد پروژه را ادامه دهد.
 
به دلیل سرعت‌پایین اینترنت میان کاربران عادی هندی، گوگل قصد دارد نسخه‌های سبکی از یوتیوب، گوگل مپ و ... را به‌صورت آفلاین هم که شده روی گوشی‌های «اندروید وان» نصب کند تا بتواند کاربر هندی را جذب کند.