Gerdab.IR | گرداب

اندروید در بازار کم آورد+جدول

تاریخ انتشار : ۲۱ مرداد ۱۳۹۴

این گزارش حاکی از سقوط اندروید و سامسونگ در برابر اپل و آیفون دارد.

به گزارش گرداب از باشگاه خبرنگاران جوان ، آمار منتهی به ماه ژوئن ۲۰۱۵ نشان می‌دهد رقابت شدیدی بین  مشترکین محصولات اپل و اندروید است ، که اپلی ها در این دوی سرعت برنده شدند.
 
آمار ۳ ماهه منتشره از سوی ComScore در بازار مشترکین گوشی‌های هوشمند بالای ۱۳ سال امریکا از مارس تا انتهای ۲۰۱۵ حکایت از رشد نرم‌افزار و سخت‌افزار اپل و سقوط اندروید و سامسونگ دارد.

بر این اساس اندروید از سهم ۵۲٫۴ درصدی در ماه مارس به ۵۱٫۶ درصد در ماه ژوئن کاهش پیداکرده و اپل از ۴۲٫۶ درصد به ۴۴٫۱ درصد افزایش‌یافته است. در همین مدت مایکروسافت از ۳٫۳ درصد به ۲٫۹ درصد سقوط کرده و بلک‌بری نیز از ۱٫۶ درصد به ۱٫۲ درصد کاهش سهم رسیده است.

اندروید در برابر محصولات اپل کم آورد+جدول

از سوی دیگر در بازار سازندگان گوشی‌های هوشمند نیز اپل از ۴۲٫۶ درصد به ۴۴٫۱ درصد صعود دست‌یافته ولی سامسونگ سهم ۲۸٫۳ درصدی را با سقوط ۲۸٫۱ درصدی تجربه کرده است. ال جی نیز جایگاه خود را از ۸٫۴  با ۸٫۳ عوض کرده و موتورولا نیز از ۵٫۰ درصد به ۴٫۹ درصد کاهش پیداکرده است.
 
ورود قریب‌الوقوع آیفون جدید و نیز گلکسی نوت ۵ و اس۶ اج پلاس ممکن است در ماه‌های منتهی به ۲۰۱۵ بازار را متغیرتر از تصور کارشناسان کند.