Gerdab.IR | گرداب

سرعت گوشی خود را بیشتر کنید

تاریخ انتشار : ۰۱ شهريور ۱۳۹۴

ترفند های زیادی برای افزایش سرعت گوشی وجود دارند اما چطور بدون نصب برنامه این کار را انجام دهیم.

به گزارش گرداب از باشگاه خبرنگاران همه ما می خواهیم سرعت گوشی که از آن استفاده می کنیم بالا باشد  و زمانی که دستوری به آن می دهیم، با تاخیر بسیار کمی اجرا شود. در این گزارش در مورد همین موضوع می نویسیم و از هیچ برنامه ای استفاده نخواهیم کرد و در کمتر از 10یا 15 ثانیه می توانیم سرعت گوشی خود را زیاد کنیم.

کاری که می خواهیم انجام دهیم، غیر فعال کردن بعضی از حرکت ها و تنظیمات گوشی است. این تنظیمات و انیمیشن ها تاثیر زیادی بر روی سرعت گوشی دارند. برای مثال وقتی می خواهید وارد تنظیمات گوشی شوید، انیمیشنی که اندروید به نمایش در می آورد، زمان زیادی از CPU می گیرد و می شود با غیر فعال کردن این انیمیشن، زمان مصرف شده از CPU را کاهش داد.

اگر می خواهید بدانید که این امکانات چه کارهایی انجام می دهند به ادامه گزارش توجه کنید:

با این ترفند سرعت گوشی خود را بیشتر کنید

1.  وارد تنظیمات گوشی شوید و منوی About Phone را انتخاب کنید.
2. گزینه Build Number یا شماره ساخت را پیدا کنید و چندین بار بر روی ان Tap کنید تا گوشی به شما پیغام "You Are Now A Developer" را نمایش بدهد.
3. به تنظیمات گوشی برگردید و منوی Developer Options را باز کنید
4. گزینه Window Animation Scale را انتخاب کنید و آن را خاموش نمایید.
5. گزینه Transition Animation Scale را نیز مانند مرحله قبل خاموش کنید.
6. تمام!

با این ترفند سرعت گوشی خود را بیشتر کنید

مطمئنا کنجکاو شدید که بدانید این راز های مخفی چه چیزی هستند? در ادامه به توضیح این دو تنظیم در گوشی می پردازیم و در کنارش به شرح یک محیط که کسی به آن اهمیت نمی دهد و آن را  درک نمی کند خواهیم پرداخت.

Window Animation Scale چیست؟

با این ترفند سرعت گوشی خود را بیشتر کنید

این گزینه تعیین کننده زمانی است که اندروید می خواهد برای باز کردن یک پنجره به صورت انیمیشن، صرف کند. برای مثال اگر روی 10X قرار گیرد، زمان بیشتری برای باز کردن یک پنجره به طول می انجامد. برای مشاهده تغییرات سرعت باز شدن پنجره ها، به منوی Developer Options برگردید و این گزینه را روی اعداد مختلف قرار دهید. با تغییر این مقدار، سرعت باز شدن پنجره ها در اندروید کم یا زیاد می شود که اگر خاموش باشد، سرعت بیشتری در باز شدن پنجره ها خواهیم داشت.

Transition Animation Scale چیست؟

با این ترفند سرعت گوشی خود را بیشتر کنید

به صورت کلی، این گزینه هم مانند Window Animation Scale عمل می کند، اما برای انتقال بین پنجره ها در صفحات مختلف استفاده می شود. برای مثال زمانی که یک برنامه بین اجرای یک برنامه دیگر اجرا شود یا زمانی که یک برنامه از صفحه اصلی اجرا می شود. برای درک بیشتر تغییرات در این منو، مجدد به منوی Transition Animation Scale برگردید و مقادیر مختلف را برای آن امتحان کنید.

Animator Duration Scale چیست؟

 همان گزینه سوم در لسیت است که ظاهرا کسی درک درستی از آن ندارد. تاثیر تغییر، در مقادیر این گزینه در ظاهر احساس نمی شوند و واقعا هم تغییراتی که اعمال می کند قابل مشاهده نیستند اما در واقع این گزینه سرعت اجرای انیمیشن های گوشی را کنترل می کند. برای اینکه تغییرات این گزینه را مشاهده کنید، آن را بر روی 10X قرار دهید و برای مثال برنامه Youtube را اجرا کنید و ببینید اجرای این برنامه چقد زمان می برد. اگر Animator Duration Scale را خاموش کنید و برنامه ای را اجر کنید (حتما آن را از Recent App  خارج کنید) شاهد اجرای بسیار سریع آن خواهید بود