Gerdab.IR | گرداب

امنیت سایبری و نمایشگاهی که برگزار نشد!

تاریخ انتشار : ۰۱ شهريور ۱۳۹۴

در حالیکه بسیاری از فعالان و علاقه مندان حوزه امنیت فناوری اطلاعات و فضای مجازی در حال آماده شدن برای حضور در نمایشگاه امنیت سایبری ایران بودند، خبر تعویق زمان برگزاری این رویداد مهم به زمانی نامعلوم، فعالان این حوزه را شوکه کرد.

به گزارش گرداب از باشگاه خبرنگاران یک هفته از تاریخ اعلامی شروع به کار نمایشگاه امنیت سایبری ایران در حالی سپری می شود که نه نمایشگاهی برگزار شد و نه خبری از علت برگزار نشدن آن است. رویدادهای مرتبط با امنیت سایبری و فناوری اطلاعات در دنیا همواره زیر ذره بین بسیاری از فعالان و دولتمردان قرار دارد. این در حالی است که رویدادهای اندک در زمینه امنیت سایبری در ایران نیز با بی مهری عده ای مواجه می گردد. 

امنیت سایبری و نمایشگاهی که برگزار نشد!

تنها دو روز مانده به آغاز افتتاج نمایشگاه امنیت سایبری، بیانیه‌ای از سوی روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران منتشر شد که خبر از تعویق زمان برگزاری این نمایشگاه به تاریخی نا معلوم داد.

 در سایت رسمی نمایشگاه امنیت سایبری ایران به آدرس icsec.ir در این باره آمده است:

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران، زمان برگزاری دومین نمایشگاه امنیت سایبری ایران تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاد. براساس اعلام دبیرخانه برگزاری دومین نمایشگاه امنیت سایبری ایران، این نمایشگاه به دلیل فراهم نبودن شرایط مناسب برای حضور برابر تمام شرکت های فعال در حوزه امنیت، در تاریخ مقرر برگزار نخواهد شد و سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران تلاش می کند بستری برابر را برای برگزاری همه جانبه این نمایشگاه در حوزه امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات و با حضور تمام فعالان و شرکت های حوزه افتا فراهم کند.

امنیت سایبری و نمایشگاهی که برگزار نشد!


سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران علاقمند است در برگزاری دومین دوره نمایشگاه امنیت سایبری ایران در راستای بهبود فضای کسب و کار اعضای خود، ضمن توجه اکید به مقوله امنیت بومی، شرایط مناسب و متعادلی برای نمایش توانمندی امنیت سایبری ایران در تمام ابعاد ایجاد کرده و در عین حال به عنوان نماینده بخش خصوصی، فضای تعاملی کارآمدی را میان بخش خصوصی و دولتی فراهم کند.

اگر چه این نوع اطلاع رسانی چه از بعد زمان اعلام تعویق و چه از منظر موکول کردن آن تا اطلاع ثانوی جای تعجب دارد! اما سوال اساسی این است که از نظر مسئولین محترم برگزاری نمایشگاه، دلایل فراهم نبودن شرایط مناسب برگزاری چه بوده؟ و اینکه آیا یک سال زمان مناسبی برای تصمیم گیری و رفع موانع موجود در برگزاری این رویداد مهم در امنیت سایبری کشور نبوده است؟!