Gerdab.IR | گرداب

روس‌ها علیه ویندوز 10

تاریخ انتشار : ۰۲ شهريور ۱۳۹۴

به دلیل جاسوسی ویندوز 10 از کاربران، روس‌ها درخواست کرده‌اند تا استفاده از این سیستم‌عامل در کشور روسیه ممنوع شود.

پس از گذشت مدت کوتاهی از انتشار ویندوز 10، همه‌روزه خبرهای زیادی در مورد جاسوسی این سیستم‌عامل از کاربران و عدم امنیت این سیستم‌عامل منتشر می‌شود.

به دنبال انتشار این اخبار و تأیید جاسوسی ویندوز از کاربران توسط مراکز معتبر علمی و تحقیقاتی؛ آژانس‌های دولتی روسیه، وکلا و قانون‌گذاران این کشور درخواست ممنوعیت استفاده از ویندوز 10 در روسیه را مطرح کرده‌اند. به گفته آنها، ویندوز 10 از کاربران جاسوسی کرده و قوانین کشور روسیه را نقض می‌کند.
 
اخیراً اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه ویندوز 10، اطلاعات کاربران را بدون اجازه‌ی آنها به سرورهای مایکروسافت ارسال کرده و در آنجا ذخیره می‌کند.
 
به گزارش واحد امنیت سایبربان، به گفته‌ی قانون‌گذاران روسی، ویندوز 10 اطلاعاتی مانند رمز عبور کاربر، متن پیام‌های کاربر، تاریخچه‌ی مرورگر، مکان جغرافیایی کاربر و ... را به سرقت می‌برد که همین مسأله ناقض قوانین کشور روسیه است. مجلس روسیه از دولت این کشور درخواست ممنوعیت استفاده از ویندوز 10 را کرده است.
 
این اولین باری نیست که قانون‌گذاران روسیه‌ای از مسئولان این کشور درخواست می‌کنند که استفاده از محصول یک شرکت آمریکایی ممنوع شود. چندی پیش یکی از نمایندگان مجلس روسیه، قانون ممنوعیت استفاده از فیس‌بوک در روسیه را مطرح کرد. به گفته‌ی این نماینده، فیس‌بوک از محتواهای نامناسب مربوط به هم‌جنس‌بازی در وب‌سایت خود استفاده می‌کرد.