Gerdab.IR | گرداب

سه نکته ضروری در خرید گوشی

تاریخ انتشار : ۰۲ شهريور ۱۳۹۴

در هنگام خرید گوشی فقط به مشخصات آن دقت نکنید بلکه به نکاتی از قبیل نیاز خود، کاربرد گوشی برای شما و ... نیز توجه کنید.

به گزارش گرداب از باشگاه خبرنگاران جوان ؛ زمانی که تصمیم میگیرید یک گوشی جدید بخرید، ناگهان خود را در حال خواندن نظرات افرادی که قبلا گوشی مورد نظر شما را خریداری کرده اند می بینید. حتی نظرات افرادی که دیگر گوشی ها را تهیه کرده اند و بررسی های صورت گرفته توسط کارشناسان و کاربران را هم مطالعه می کنید. این ها اقدامات مهمی برای خرید گوشی هستند اما چند جنبه و نکته دیگر هم وجود دارد که قصد داریم به آن ها بپردازیم. قبل از اینکه اشتباهی گوشی بعدی خود را بخرید این نکات به شما کمک می کنند که پول خود را دور نریزید.
 
1-بازخورد گوشی در دراز مدت
 
گاهی اوقات خریداران قبل از خرید یک گوشی جدید، بررسی می کنند که چه مدت از عمر گوشی فعلی آن ها گذشته است. زیرا این دسته از افراد تمایلی به استفاده از گوشی های قدیمی ندارند که این نکته چند اشکال دارد. اول اینکه بسیاری از گوشی هایی که عمری از آن ها می گذرد، همچنان قابلیت پشتیبانی از برنامه های جدید را دارند.پس عمر گوشی دلیلی برای تعویض آن نیست.

مشخصات گوشی همه چیز هم نیست. گاهی مشخصات گوشی گمراه کننده است. مهمترین دلیل برای کنترل تاریخ عرضه گوشی این است که خریدار بداند چند بروز رسانی دیگر را دریافت خواهد کرد. دوره دریافت بروز رسانی ها برای گوشی های اندروید، معمولا 24 ماه است. این بدان معناست که اگر شما گوشی با عمر 12 ماه را بخرید، احتمالا بروز رسانی ها در 2 سال آینده  را از دست خواهید داد. این به تنهایی می تواند یک دلیل بسیار مهم باشد اما یک نکته بسیار مهم دیگر، باز خورد گوشی در جامعه در یک بازه زمانی دراز مدت است.
 
2-قبل از خرید، گوشی را آزمایش کنید
 
همزمان که شما به دنبال خرید گوشی جدید به مطالعه نظرات و بررسی های کارشناسان می پردازید، فراموش نکنید که حتما خودتان نیز گوشی را آزمایش کنید و با آن کار کنید. برای مثال گوشی S6 سامسونگ یکی از برترین های اندروید (بر اساس نظرات کاربران و بررسی های کارشناسی) است اما ممکن است لبه های تیز آن افراد را ناراحت کند و شخصی گوشی OnePlus 2 را ترجیه دهد.

ممکن است شما گوشی بزرگتر یا کوچکتر با قابلیت های متفاوت مد نظرتان باشد. اگر شما لیستی از گوشی های مورد علاقه خود دارید، به یک فروشگاه بروید و با آن ها کار کنید. گاهی کارمندان و فروشندگان فروشگاه ها اطلاعات خوبی در اختیارتان قرار می دهند. برنامه های نصب شده بر روی گوشی را امتحان کنید و به رابط کاربری (UI) و سادگی کار با آن را مورد بررسی قرار دهید. مردم با UI های مختلف به یک شکل ارتباط بر قرار نمی کنند. سعی کنید تمام کار هایی که با گوشی خود انجام می دهید را امتحان کنید.
 
3.شارژ سریع
 
تمام گفته های سازندگان گوشی در مورد ظرفیت و مدت زمان عمر باتری را فراموش کنید. اگر قصد خرید گوشی جدید را دارید و در مورد باتری آن نگرانی دارید، کارشناسان توصیه می کنند که گوشی هایی که از استاندارد شارژ سریع Qualcomm استفاده می کنند را تهییه کنید. باتری گوشی های هوشمند خوب با بهترین ظرفیت باتری، مدت زیادی دوام نمی آورند و این به دلیل کیفیت صفحه نمایش، تنظیمات نور صفحه و … است.

با در نظر گرفتن این نکنه، پیشنهاد بعدی برای خرید، یک گوشی است که به سرعت شارژ شود. هرچند معمولا گوشی ها به وسیله لپتاپ، شارژر فندکی و USB Hub ها سریع شارژ نمی شوند، اما با استفاده از برق شهر، به سرعت این اتفاق خواهد افتاد.
 
این چند نکته کوچک، پیشنهاد های ما به شما برای خرید گوشی تلفن همراه هستند. اگر شما هم پیشنهادی دارید لطفا با ما و خوانندگان ما در میان بگذارید.