Gerdab.IR | گرداب

قبل از خرید لپ تاپ بخوانید

تاریخ انتشار : ۱۹ شهريور ۱۳۹۴

لپ تاپ ارزان و جمع‌وجور فاکتورهایی است که این روزها کاربران هنگام خرید در نظر می‌گیرند.اما اینکه چه نکاتی باید قبل از خرید لپ تاپ مورد نظرتان رعایت کنید محتوای این گزارش است.

به گزارش گرداب از باشگاه خبرنگاران جوان وقتی آنلاین خرید می‌کنید، دنبال لپ‌تاپ جمع‌وجور با عملکرد ،پرفورمنس و رزولوشن بالا و … هستید ولی یکی از معانی لپ‌تاپ جمع‌وجور این است که برخی از آیتم‌های سخت‌افزاری از جمله دی‌وی‌دی درایو و … را باید از لیست خود حذف کنید. اما ما پیشنهاد می‌کنیم برای اینکه پس از خرید، پشیمان نشوید نکات زیر را نیز در نظر بگیرید:

اگر می خواهید بعد از خرید لپ تاپ پشیمان نشوید بخوانید!داشتن رم یا حافظه موقت بالا
برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های مدرن، رم/RAM زیادی از سیستم شما را به خود مشغول می‌کند و بنابراین رم پایین در کوتاه‌مدت سیستم را کند کرده و از خرید جدید خود پشیمان می‌شوید. این روزها داشتن رم حداقل ۸ گیگ می‌تواند کار شما را راه بیاندازد.

داشتن حافظه SSD
اگر لپ‌تاپی خریدید که به ناگهان نیاز به ذخیره‌سازی اطلاعات در حجم وسیع داشته باشید قطعا دچار مشکل می‌شوید و باید حتما در نظر داشته باشید که  اصلا سیستم بدون حافظه SSD  نخرید. هرچقدر هم میزان SSD بالاتر باشد، بهتر است.


اگر می خواهید بعد از خرید لپ تاپ پشیمان نشوید بخوانید!


داشتن کلیدهای نوردار / Backlit Keys
سیستمی بخرید که مجهز به کیبورد نوردار باشد و به‌ اصطلاح به آن Backlit Keys گفته می شود. تجربه نشان داده در محیط‌ های کم‌نور و در طول شب باید سیستمی داشته باشید که کارتان را راه بیندازد چراکه کیبورد بدون نور اعصابتان را خورد می‌کند.اگر می خواهید بعد از خرید لپ تاپ پشیمان نشوید بخوانید!داشتن کیبورد و تاچ پد خوب
کیبورد برای تایپ کردن باید آسان و تاچ پد نرم و کار راه‌انداز باشد.اگر این دو فاکتور را در نظر بگیرید، در اغلب موارد که باید تسکی/Task را روی سیستم خود در کمترین زمان ممکن انجام دهد، قطعا به مشکل برنخواهید خورد.