Gerdab.IR | گرداب

در مرکز ملی فضای مجازی بررسی شد؛

مواجهه خردمندانه با فضای مجازی

تاریخ انتشار : ۱۸ شهريور ۱۳۹۴

کارگروه فرهنگی و اجتماعی مرکز ملی فضای مجازی در چهل وهشتمین جلسه خود اجرایی کردن نیازنامه اولویت‌های برنامه‌ای این کارگروه را بررسی کرده و به تصویب رساند.

به گزارش گرداب از باشگاه خبرنگاران جوان، کارگروه فرهنگی و اجتماعی مرکز ملی فضای مجازی در این جلسه 3 موضوع ارائه الگوها و تجویزهای راهبردی پیشنهادی برای مواجهه خردمندانه نظام اسلامی با فن‌آوری‌های نوظهور فضای مجازی، تدوین اولویت‌ها و سیاست‌ها و نیازهای پژوهشی کشور در ابعاد مختلف فضای مجازی (برنامه ملی پژوهش فضای مجازی) و تدوین سیاست‌های مربوط به نحوه مشارکت اجتماعی شهروندان در فضای مجازی  را به تصویب رساندند.
 
بنابراین گزارش، این کارگروه پیش از این نیز سه نیازنامه دیگربا عناوین تدوين دكترين (نظريه سياستي)جمهوري اسلامي ايران در ابعاد فضاي مجازي،  تدوين نظام آینده‌پژوهی فضاي مجازي و الزامات راه اندازي فرآیند آینده پژوهی مرکز ملی فضای مجازی و تدوین دیدگاه و گفتمان جمهوری اسلامی ایران در خصوص موضوعات سیاستی فضای مجازی در مجامع و سازمان­های بین­المللی را مورد بررسی قرار داده و تصویب کرده بود.
 
برهمین اساس عزیز نجف پور دبیر کارگروه فرهنگی و اجتماعی گفت: این کارگروه در فراخوان عمومی درخواست پروپوزال‌ها را در قالب جدول زمان‌بندی مشخص به‌ منظور مشارکت مراکز علمی و پژوهشی کشور از طریق سایت مرکز ملی فضای مجازی اطلاع‌رسانی خواهد کرد.